Susipažink su mūsų savanoriais

2020-ieji buvo tikrai kitokie, tačiau tai netrukdė mūsų kolegoms prisidėti prie vietos bendruomenių ir padėti tiems, kuriems to reikia labiausiai. 362 mūsų darbuotojai savanoriškam darbui skyrė pilną darbo dieną, o tai iš viso sudarė 2 896 valandas praleistas savanoriaujant. 

Praėjusiais metais mes su komanda „Time to Give“ dieną praleidome savanoriaudami „Maisto banke“. Mūsų užduotis buvo išskirstyti maisto prekių parduotuvių pristatytus produktus tam, kad žmonės iš pažeidžiamų visuomenės sričių būtų aprūpinti reikalingais maisto daviniais.
Mūsų pastangos užtikrino, kad mažiausiai 700 žmonių tądien turėtų pakankamai maisto. Esu be galo dėkinga, kad „Danske Bank“ suteikia mums galimybę skirti savo darbo laiką prisidedant prie mus supančių žmonių gerbūvio. Visai nesvarbu, kokias pareigas užimate, kuo užsiimate profesiniame gyvenime – kai atvykstate savanoriauti į tokią vietą kaip „Maisto bankas“, visų rankos yra vienodai svarbios ir prisideda prie pokyčio.

Aistė Gataveckienė,
Grupės veiklos ir duomenų paslaugų vadovė Lietuvoje

 

Esu Lietuvos šaulių sąjungos, pusiau militarizuotos savanorių organizacijos, kuri yra panaši į profesionalią kariuomenę, bet nėra šalies ginkluotojų pajėgų dalis, narys. Karo atveju sąjunga padėtų kariuomenei, todėl pagrindinė mano atsakomybė yra skirti savo asmeninį laiką kariniams mokymams. Tačiau, kai praėjusiais metais visas pasaulis susidūrė su nematomu priešu – pandemija, mano vaidmuo kardinaliai pasikeitė ir šiuo metu kartu su kitas sąjungos nariais, aš padedu mūsų visuomenei savanoriaudamas ligoninėse, mobiliosiose COVID-19 testavimo vietose bei prisidėdamas prie judėjimo kontroliavimo. „Time to Give“ kasmet man suteikia galimybę skirti pilną savo darbo dieną būtent šiam tikslui.

Aleksandras Čičasovas,
Vyresnysis projektų vadovas

Kai COVID-19 ėmė plisti mūsų visuomenėje, aš kasdien stebėjau žinias ir tai, kiek Nacionalinio sveikatos centro darbuotojai deda pastangų kovai su pandemija. Buvo akivaizdu, kad šie žmonės yra labai pavargę, o visuomenės lūkestis labai didelis. Supratau, kad noriu padėti, todėl vieną dieną paskambinau pasiūlyti pagalbos ranką. Nors centro darbuotojai iškart dėkingai priėmė mūsų pagalbą, mes nė neįsivaizdavome nuo ko pradėti. Nebuvo jokių mokymų, mokymo medžiagos savanoriams, o pats savanorystės procesas buvo visiškai neaiškus. Taigi tai ir buvo mano, kaip savanorės, pirmosios užduotys. Parengta savanorių mokymo medžiaga leido Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui priimti daugiau savanorių, iš kurių 60 buvo „Danske Bank“ darbuotojai. Mes visi skambinome ir informavome visuomenės narius, turėjusius kontaktą su asmeniu, kurio COVID-19 testas buvo teigiamas, taip siekiant sumažinti viruso plitimo galimybę.

Akvilė Rykovė,
Darbuotojų savitarnos komandos vadovė

Jums taip pat gali būti aktualu