Skip to main content

Danske eBankas

Remiantis „Danske Bank“ Grupės sprendimu nebeteikti bankininkystės paslaugų Baltijos šalyse, naujos elektroninių paslaugų teikimo sutartys tarp privačių klientų ir „Danske Bank A/S“ Lietuvos filialo nėra sudaromos.

„Danske eBanko“ saugumo užtikrinimas

 • Saugumas
  Būkite atidūs. Piktavalių asmenų bandymai išvilioti iš žmonių konfidencialią informaciją, susijusią su banko sąskaitomis, eBanko prisijungimo kodais, mokėjimo kortelėmis, slaptažodžiais ir pan., kartas nuo karto suaktyvėja.
  Dar kartą primename, kad bankas niekuomet neprašo savo klientų internetu atskleisti jokių konfidencialių duomenų. Atminkite, kad prireikus „Danske Bank“ darbuotojai pakvies Jus apsilankyti artimiausiame banko padalinyje, bet niekada neprašys atskleisti Jūsų prisijungimo duomenų telefonu, el. paštu ar kitais būdais.
 • „Danske eBanko“ naudotojas – saugus naudotojas
  Bankams patikimai apsaugojus savo informacines sistemas, piktavaliai dažniausiai savo pastangas nukreipia į banko klientus, kurie nėra tokie patyrę informacijos apsaugos srityje.
  Todėl, mes norime išmokyti Jus trijų pagrindinių taisyklių, kuriomis vadovaudamiesi maksimaliai sumažinsite riziką prarasti savo santaupas.
  • Būkite atidūs – atminkite, kad visi prisijungimo rekvizitai yra tiesioginis raktas nuo Jūsų sąskaitų banke, todėl nepalikite jų viešose ir kitiems prieinamose vietose.
  • Nepasiduokite psichologiniam spaudimui – Jūs galite sulaukti laiškų ar skambučių iš piktavalių, apsimetusių „Danske Bank“ darbuotojais, kurie prašys atskleisti Jūsų prisijungimo duomenis. Visuomet prisiminkite, kad „Danske Bank“ darbuotojai prireikus pakvies Jus apsilankyti artimiausiame Jums banko klientų aptarnavimo padalinyje, bet niekada neprašys atskleisti Jūsų prisijungimo duomenų telefonu, el. paštu ar kitais būdais.
  • Apsaugokite savo kompiuterinę įrangą – nepakankamai apsaugota Jūsų kompiuterinė įranga gali tapti pažeidžiamiausia grandimi bendroje informacijos perdavimo grandinėje.
  • Gaukite naujausią informaciją apie e. saugumą – Ryšių reguliavimo tarnybos puslapyje užsiprenumeruokite naujienų siuntimą el. paštu, tuomet sužinosite apie naujausius e. saugumo renginius, straipsnius, o taip pat Jus pasieks perspėjimai apie aktualias interneto grėsmes.
 • Naudingi patarimai, kaip likti budriam ir nepasiduoti psichologiniam spaudimui
  1. Sutarties specialiąją dalį (kurioje užrašytas naudotojo ID) laikykite pašaliniams sunkiai pasiekiamoje vietoje.
  2. Prisijungimo rekvizitus stenkitės įsiminti.
  3. Neatskleiskite savo prisijungimo rekvizitų net šeimos nariams, jei norite, kad jie galėtų valdyti jūsų lėšas, kreipkitės į banką, kur Jūsų pageidaujamiems asmenims bus išduoti atskiri prisijungimo rekvizitai.
  4. Apie įtartinus skambučius ar laiškus, gautus iš „Danske Bank“ (su prašymais atskleisti ar patvirtinti prisijungimo rekvizitus), nedelsdami informuokite banką numeriu +370 5 215 6666 arba kreipkitės el. užklausa. Daugiau informacijos apie piktavalių pastangas išvilioti prisijungimo duomenis rasite čia.
  5. Jei neketinate pervedinėti stambių sumų – nustatykite mažesnius operacijų limitus.
 • Naudingi patarimai, kaip apsaugoti savo kompiuterinę įrangą
  1. Įdiekite patikimą antivirusinę, programinę įrangą, nustatykite, kad ji tikrintų visus įeinančius ir išeinančius duomenis. Mes rekomenduojame naudotis tokių duomenų apsaugos sprendimus siūlančių bendrovių paslaugomis, pavyzdžiui, „Symantec“, „McAfee“, „Panda Software“. Jei neturite galimybės įsidiegti šią programinę įrangą – naudokitės tų pačių bendrovių siūlomomis nemokamomis tikrinimo programomis „Symantec“, „McAfee“, „Panda Software“.
  2. Taip pat rekomenduojame įsidiegti užkardas (firewall) bei programas, apsaugančias kompiuterius nuo duomenų kaupimo ir kitų parazitinių programų („Adware/spyware checkers“).
  3. Dalis interneto naršyklių suteikia galimybę išsaugoti prisijungimo duomenis. Šios patogios funkcijos pagalba piktavaliai asmenys gali sužinoti Jūsų prisijungimo duomenis, todėl rekomenduojame visuomet atidžiai perskaityti ekrane iššokančius pranešimus ir nenaudoti šios galimybės prisijungimui prie „Danske eBanko“ ir kitų portalų, kuriuose pateikiama konfidenciali informacija. Plačiau apie naršyklių pažeidžiamumus skaitykite čia.
 • Naudingi patarimai bevielio tinklo (WLAN) apsaugai užtikrinti
  Nesaugus bevielis ryšys sudaro galimybes piktavaliams asmenims pavogti Jūsų prisijungimo prie el. bankininkystės sistemos slaptažodžius. Todėl bevielio ryšio naudotojams rekomenduojame:
  • susipažinti su maršrutizatoriaus dokumentacijoje nurodytais apsaugos nustatymais bei nustatyti aukštesnius saugumo parametrus, nei rekomenduoja gamintojas;
  • paslėpti bevielį ryšį nuo pašalinių asmenų, išjungiant bevielio ryšio tinklo vardo viešinimą (angl. SSID broadcast);
  • nustatyti bent 12 simbolių slaptažodį prisijungimui prie bevielio ryšio tinklo, naudojant tiek didžiąsias, tiek mažąsias raides bei skaičius.
 • Kaip taisyklingai naudotis „Danske eBanku“
  1. Prieš pradėdami naudotis „Danske eBanku“ įsitikinkite, ar tikrai jungiatės prie „Danske eBanko“. Tai galite padaryti patikrinę svetainės skaitmeninį pasą.
  2. Norėdami baigti darbą su „Danske eBanku“ spauskite „Išeiti“ (kairiajame viršutiniame kampe).
 • Kaip užtikrinamas Danske eBanko saugumas?
  „Danske eBanko“ saugumui užtikrinti naudojamos patikrintos technologijos.
  Visa informacija tarp Jūsų naršyklės ir banko tarnybinės stoties perduodama naudojant duomenų šifravimo SSL standarto protokolą su 128 bitų lygio šifravimu. Taip perduodama informacija patikimai apsaugota nuo galimybės ją perskaityti ir pakeisti.
  Duomenų saugumui užtikrinti „Danske eBanke“ taip pat naudojami skaitmeniniai laidavimo pasai. Tai laidavimo centro patvirtintas skaitmeninės informacijos rinkinys, tiksliai nustatantis informacijos savininko tapatybę. „Danske eBanko“ tinklalapis naudoja sertifikatą, išduotą sertifikavimo paslaugų teikėjo „GlobalSign“. 
   
  Užpildydami prašymą naudotis sąskaitų tvarkymo internetu paslauga, gaunate šias tapatybės nustatymo priemones:
  • Naudotojo ID – tai naudotojo vardas, įrašytas Jūsų „Danske eBanko“ sutarties dalyje „Naudotojo ID“. Tai nekeičiamas unikalus ženklų rinkinys, skirtas Jūsų tapatybei nustatyti sistemoje.
  • Slaptažodžių generatorius – tai saugiausia naudotojo tapatybės nustatymo priemonė, užtikrinanti neribotą skirtingų slaptažodžių kiekį. Slaptažodžių generatorius naudojamas vietoj slaptažodžių kortelės, prisijungiant prie sistemos ar pasirašant operacijas.
  Visas šias priemones turite laikyti saugioje vietoje. Jei pamestumėte slaptažodžių kortelę ar užmirštumėte naudotojo slaptažodį susisiekite su banku numeriu +370 5 215 6666.
 • Skaitmeninio paso (sertifikato) patikrinimas

  Norėdami įsitikinti, ar tikrai dirbate sistemoje „Danske eBankas“, patikrinkite banko tarnybinės stoties skaitmeninį pasą (sertifikatą). Tai jūs galite padaryti būdami bet kuriame „Danske eBanko“ puslapyje.

  • Jei naudojate „Microsoft Explorer“ naršyklę, apatinėje naršyklės lango dalyje turite matyti spynos piktogramą.
  • Jei šios piktogramos lango apatinėje dalyje nėra, tai reiškia, kad puslapis nėra saugus, todėl tęsti darbo negalite. Šiuo atveju Jūs turite susisiekti su „Danske Bank“ numeriu +370 5 215 6666.
  • Ant spynos piktogramos du kartus paspauskite pele.
  • Ekrane turite pamatyti šią skaitmeninio paso informaciją:

  skaitmeninio paso informacija

  • Jei Jūsų ekrane pasirodžiusio sistemos skaitmeninio sertifikato duomenys nesutampa su duomenimis, esančiais pateiktame paveikslėlyje, Jūs turite skubiai informuoti apie tai „Danske Bank“  numeriu +370 5 215 6666.
  • Jei pasirodo perspėjamasis langas, panašus į šį paveikslėlį:

  perspejamasis langas

  • Jei Jūsų ekrane pasirodžiusio sistemos skaitmeninio sertifikato duomenys nesutampa su duomenimis, esančiais pateiktame paveikslėlyje, Jūs turite skubiai informuoti apie tai „Danske Bank“ numeriu +370 5 215 6666.
  • Jei pasirodo perspėjamasis langas, panašus į šį paveikslėlį:

  sertifikato informacija

  • Su Jumis kalbančiam specialistui padiktuokite duomenis, einančius po žodžių „Issued to:“, „Issued by:“, „Valid from… to…“.