Skip to main content

Turto ir gerovės valdymas

Gerovės valdymas yra sudėtinga užduotis, tačiau ją supaprastinti galite pasinaudoję profesionalių mūsų patarėjų pagalba.

Ne visada sugebame atpažinti ir kryptingai siekti savo tikslų ar svajonių. Tai galėtų būti pirmas svarbus žingsnis. Prieš planuodami kelią turite nuspręsti, koks bus galutinis tikslas. Be jo planavimas yra beprasmis.

Planas yra panašus į žemėlapį. Laikydamiesi plano visada matote, kiek jau nuveikėte ir kiek dar liko iki galutinio tikslo. Žinoti, kuriame etape esate, yra svarbu siekiant priimti tinkamus sprendimus dėl ateities.

Dar viena priežastis, kodėl reikia planuoti, yra žymioji 80/20 taisyklė. Ji teigia, kad atliekant neorganizuotus veiksmus, 80 proc. pastangų duoda mažiau nei 20 proc. rezultatų. Arba jūs praleidžiate per daug laiko spręsdami, ką toliau daryti, arba atliekate per daug nereikalingų ir neefektyvių žingsnių.

Toliau pateikiamose gairėse rasite patarimų, kaip planuoti savo gerovę.


Kaip galite valdyti savo turtą ir gerovę?

 • Gaukite profesionalių patarimų

  Gaukite profesionalių patarimų

  Turto planavimas yra sudėtinga užduotis, bet jūs galite ją supaprastinti pasinaudoję mūsų profesionalių patarėjų pagalba. Jie padės sukurti finansų valdymo strategiją ne tik jums, bet ir jūsų šeimos nariams bei jūsų verslui, patardami, kaip kaupti, išlaikyti ir perleisti turtą įvairiais gyvenimo etapais.

   

  Bendradarbiavimo su „Danske Bank“ privalumai:

  • Didelė tarptautinė kvalifikuotų ir patyrusių specialistų komanda.
  • Holistinis požiūris į visus jūsų poreikius ir pageidavimus.
  • Profesionali programinė įranga, padėsianti išanalizuoti ir pasiūlyti jums tinkamus sprendimus.
  • Profesionali programinė įranga, suteikianti galimybę modifikuoti, analizuoti ir perskirstyti jūsų investicijų portfelį.
  • Prieiga prie makroekonominių tyrimų ir individualių rekomendacijų.
 • Diversifikuokite savo išteklius

  Diversifikuokite savo išteklius

  Nors apsisaugoti nuo visų tipų rizikos neįmanoma, bet laikantis kelių paprastų taisyklių galima jas reikšmingai sumažinti. Efektyvus būdas tai padaryti – diversifikavimas. Investuotojai susiduria su dviem pagrindiniais rizikos tipais – diversifikuojamais ir nediversifikuojamais. Pastarąsias reikia priimti savaime. Tai vadinama rinkos, arba sistemine, rizika. Šio tipo riziką patiria visi be išimties. Tokios rizikos pavyzdžiai yra politinis nestabilumas, infliacija, valiutų keitimo kursai ir t. t. Kita vertus, diversifikuojamą (arba nesisteminę) riziką galima nesunkiai sumažinti. Toliau išvardytos pagrindinės diversifikavimo galimybės (idealiu atveju investuotojas turėtų pasinaudoti jomis visomis).

  • Minimalus tiesioginių investicijų (akcijų, obligacijų ir pan.) skaičius turi viršyti 15–18 vienetų. Netaikoma investiciniams arba indeksų fondams, nes kiekvieną iš jų sudaro tam tikras vertybinių popierių skaičius.
  • Diversifikavimas pagal regionus. Nepaisant globalizacijos, regionai vystosi nevienodai ir gali būti skirtingose ekonominio ciklo fazėse. Susitelkdamas tik į vieną regioną ar ekonomiką (pvz., Šiaurės Ameriką) investuotojas bus labiau nuo jos priklausomas ir neišnaudos ekonominės sėkmės kituose regionuose galimybių. 
  • Diversifikavimas pagal pramonės šakas. Įvairios pramonės šakos (žaliavų gavyba, gamyba, paslaugos, pažangiosios technologijos ir t. t.) skirtingose ekonominio ciklo fazėse vystosi nevienodu tempu. Norėdami sumažinti priklausomybę nuo vienos pramonės šakos, įtraukite į savo portfelį kelias skirtingas pramonės šakas.
  • Diversifikavimas pagal turto klasę. Viskas priklauso nuo koreliacijos. Kai kurių turto klasių vertė laikui bėgant kinta kita kryptimi arba pasižymi silpna koreliacija. Įtraukę į savo portfelį skirtingų klasių turto (akcijų, obligacijų, biržos prekių, nekilnojamojo turto ir t. t.) sumažinsite nepastovumą ir riziką.
  • Diversifikavimas pagal likvidumą. Sukaupti turtą - ilgas procesas. Nepaisant to, būtina galvoti ir apie trumpalaikius tikslus bei nenumatytas išlaidas. Jei portfelį sudaro tik nekilnojamasis turtas, gali būti sunku rasti lėšų kai kurioms skubioms reikmėms.
  • Diversifikavimas teisiniu pagrindu. Naudinga turtą kaupti per skirtingus ūkinius subjektus. Padaliję savo turtą tarp privačių ir juridinių subjektų būsite lankstesni mokesčių, likvidumo ir kitais aspektais.

  Kaip veikia diversifikavimas? Panagrinėkime nediversifikuoto portfelio pavyzdį. Tarkime, turite tik Vokietijos oro linijų akcijų portfelį. Viešai pranešus, kad Vokietijos oro linijų pilotai rengia streiką ir visi skrydžiai atšaukiami, tų oro linijų akcijų vertė nukris. Taip pat nukris jūsų portfelio vertė.

 • Mokesčiai

  Mokesčiai

  Lietuvos mokesčių sistema yra gana paprasta ir skaidri, tačiau investuotojai turėtų atsižvelgti į keletą dalykų.
  Juridinių ir privačių asmenų mokestiniai įsipareigojimai atsiranda skirtingomis aplinkybėmis. Juridinis subjektas (juridinis asmuo) gali turėti vertybinių popierių portfelį, juos pirkti ir parduoti ir nemokėti su šiais vertybiniais popieriais susijusių pajamų mokesčių, kol mokami dividendai savininkams.
  Privatus asmuo turės sumokėti pajamų mokestį iš karto vos tik pelningai parduos bet kuriuos vertybinius popierius. Norėdami išvengti nepatogumo, su kuriuo susiduria privatūs asmenys, galite naudoti vadinamąją investicinę sąskaitą. Ji leidžia atidėti su tam tikru turtu susijusių mokestinius pajamų įsipareigojimus.

 • Lėšos pensijai

  Lėšos pensijai

  Sąvoka „pensija“ ir pasirengimas jai nėra susijusi tik su konkrečios šalies pensijų sistema. Tai yra žymiai sudėtingesnis procesas. Jis apima ilgalaikio investavimo strategijas, verslo perdavimą, palikimo ir pajamų šaltinių pensijoje planavimą.

  Norėdami gauti papildomos informacijos, kreipkitės į savo asmeninį bankininką.

Jūsų verslas yra jūsų turtas

Mūsų klientai yra verslo savininkai ir įmonių vadovai. Jie yra tikri savo sričių profesionalai, tad čia jiems retai galime padėti. Vis dėlto, mes norime būti naudingi ten, kur galime - priminti ir padėti planuoti savo ateitį.

Kartų kaita
Verslininkai yra lyg šachmatų žaidėjai - visuomet keliais ėjimais priekyje, kruopščiai planuojantys būsimus žingsnius. Jie žino, ką reikia padaryti kasdien. Tačiau ar pagalvoja apie palikimo planavimą ir verslo bei kito turto perdavimą vėlesnei kartai? Jei norite visa tai suplanuoti išmintingai, turime profesionalių partnerių ir norime pasidalyti žiniomis su jumis.

Verslo pardavimas
Nėra lengva palikti verslą, kurį kūrėte daug metų ar net visą gyvenimą. Nepamirškite mąstyti apie ateitį – pasirengimas perduoti verslą užtrunka.

 

Į profesionalus kreiptis verta tam, kad būtų žinomi visi proceso niuansai ir galimos pasekmės, o kai ateis laikas veikti, jūs būtumėte pasiruošę. Daugiau informacijos teiraukitės savo asmeninio bankininko.


Jums taip pat gali būti aktualu