Skip to main content

Banko garantija

Banko garantija yra rašytinis laiduotojo (paprastai – banko) įsipareigojimas užtikrinti, kad tiekėjas ar rangovas sutarties pažeidimo atveju gautų kompensaciją. Garantijos būna kelių skirtingų tipų ir į sutartį gali būti įtrauktas daugiau nei vienas tipas.

Turite klausimų?

Skambinkite mums telefonu +370 5 215 6666 
arba susisiekite su savo konsultantu.
Leiskite jūsų finansiniais klausimais pasirūpinti mūsų komandai.

Banko garantijų arba įsipareigojimų tipai

  • Avanso grąžinimo garantija užtikrina, kad importuotojui bus grąžintas sutartas procentas nuo sutarties sumos (paprastai – 10–30 % nuo sutarties sumos), jei eksportuotojas neįvykdys savo sutartinių įsipareigojimų.
  • Pasiūlymo garantija (dar vadinama konkurso garantija) suteikiama siekiant užtikrinti, kad eksportuotojas konkurso metu pateiktų realius pasiūlymus, ir apsaugotų importuotoją nuo bet kokių nuostolių, kuriuos jis gali patirti, jei eksportuotojas nepasirašys sutarties. Pasiūlymo garantija taip pat užtikrina importuotojui, kad laimėjęs konkursą eksportuotojas laikysis sutarties sąlygų. Pasiūlymo garantija paprastai sudaro 2–5 % nuo pasiūlymo sumos.
  • Sutarties įvykdymo garantija apsaugo importuotoją, jei eksportuotojas nevykdo savo sutartinių įsipareigojimų. Sutarties įvykdymo garantijos paprastai sudaro 10–20 % nuo sutarties sumos, bet gali būti fiksuota pagal importuotojo šalies įstatymus. Su sutarties įvykdymo garantija susiję įsipareigojimai gali apimti tiekimo arba veiklos bei kokybės įsipareigojimus sutartu garantijos laikotarpiu.
  • Mokėjimo garantija užtikrina, kad eksportuotojui bus sumokėta, jei importuotojas neįvykdys savo mokėjimo įsipareigojimų.
  • Paskolos grąžinimo garantija užtikrina paskolos grąžinimą ir palūkanų išmokėjimą.
  • Kitos garantijos, kurias „Danske Bank“ suteiks pagal jūsų poreikius.