Skip to main content

Dokumentinis akredityvas

Dokumentinis akredityvas yra vienas saugiausių mokėjimo būdų tarptautinėje prekyboje, kuris suteikia eksportuotojui sąlyginį mokėjimo įsipareigojimą iš importuotojo banko.

Norint pasinaudoti akredityvu, reikia pateikti dokumentus, kurie turi atitikti akredityvo sąlygas, kad būtų galima atlikti mokėjimą. Atkreipkite dėmesį, kad bankai nagrinėja tik dokumentus pagal akredityvo sąlygas ir neatsižvelgia į sandorius, sutartis ar prekių būklę.

Turite klausimų?

Skambinkite mums telefonu +370 5 215 6666
arba susisiekite su savo konsultantu.
Leiskite jūsų finansiniais klausimais pasirūpinti mūsų komandai.

Daugiau apie dokumentinius akredityvus

 • Eksportas

  Dokumentinių akredityvų naudojimas eksportuojant prekes ar paslaugas reiškia, kad importuotojo bankas įsipareigoja jums sumokėti, kai įvykdomos akredityvo sąlygos. Ši paslauga teikia kelis pranašumus:

  • Importuotojo bankas garantuoja apmokėjimą prieš prekių išsiuntimą
  • Didesnis užtikrinimas, kad mokėjimas bus atliktas sutartu laiku
  • Didesnis užtikrinimas, kad gautas užsakymas nebus atšauktas ar pakeistas be jūsų sutikimo
  • Pagerinti likvidumo rodikliai, nes mokėjimas dažnai gali būti atliktas iš karto po prekių išsiuntimo
  • Naudojant dokumentinį akredityvą galima išplėsti įsipareigojimus, apimant subrangovus
  • Finansavimo galimybė

  Svarbu atkreipti dėmesį, kad importuotojo bankas atliks mokėjimą tik tada, kai įvykdysite visus jo keliamus reikalavimus ir sąlygas. Todėl gavę dokumentinį akredityvą turite jį atidžiai išnagrinėti.


 • Importas

  Kai importuodami prekes ar paslaugas kaip mokėjimo būdą naudojate dokumentinius akredityvus, gaunate kelis pranašumus.

  Štai keli dokumentinio akredityvo teikiami privalumai importuotojams:

  • Nėra įsipareigojimo mokėti, kol neįvykdomos dokumentinio akredityvo sąlygos
  • Dokumentinių akredityvų su atidėtu apmokėjimu naudojimas gali būti alternatyva tradicinėms banko finansavimo formoms tokioms kaip overdraftas
  • Galima eksportuotojo nuolaida dėl saugaus ir greito apmokėjimo
  • Naudojant dokumentinį akredityvą galima atlikti kelis mokėjimus
  • Atsiskaitant su tiekėjais dokumentiniais akredityvais gerėja jūsų kredito istorija
  • Didesnis užtiktrinimas, kad prekės bus greitai išsiųstos

 • Rezervinis akredityvas
  Įprastinis dokumentinis akredityvas išleidžiamas, siekiant užtikrinti mokėjimą pardavėjui, kai jis pateikia akredityvo sąlygas atitinkančius dokumentus po prekių išsiuntimo.

  Rezervinis akredityvas yra įsipareigojimas, kuris panaudojamas tik tada, kai pirkėjas arba pardavėjas nevykdo sutartinių įsipareigojimų ir numatytas mokėjimas neatliekamas. Jis suteikia galimybę pardavėjui pateikti reikalavimą mokėti.

  Rezervinis akredityvas veikia kaip banko garantija, kuriai taikomos Tarptautinės dokumentinių akredityvų ir rezervinių akredityvų taisyklės, kadangi tarptautinėms garantijoms netaikomos atitinkamos bendrosios taisyklės.
 • Tarptautinės dokumentinių akredityvų taisyklės

  Dokumentiniams akredityvams taikomos tarptautinės Vieningosios dokumentinių akredityvų taisyklės (angl. „Uniform Customs and Practice for Documentary Credits“; UCP), paskelbtos Tarptautinių prekybos rūmų leidinyje Nr. 600.

  Taisykles nustatė Paryžiuje įsikūrę Tarptautiniai prekybos rūmai (ICC) ir jomis vadovaujasi dauguma pasaulio bankų.

  ISBP
  2000 m. gegužės mėnesį ICC paskyrė darbo grupę, kuri turėjo racionalizuoti dokumentinių akredityvų specialistų tarptautinę bankinę praktiką tikrinant dokumentus.

  Parengtos gairės – Tarptautinės standartinės bankinės dokumentų nagrinėjimo išduodant dokumentinius akredityvus taisyklės (angl. „International Standard Banking Practice for the Examination of Documents under Documentary Credits“; ISBP), kurių tikslas – sumažinti didelį atmetamų dokumentų skaičių skatinant vienodos praktikos taikymą visame pasaulyje. ISBP buvo patvirtintos 2002 m. ir peržiūrėtos bei pataisytos 2007 m., todėl dokumentinio akredityvo suteikimo procedūra tapo dar paprastesnė ir saugesnė.

  ISP98
  Rezerviniams akredityvams paprastai taikomos tokios pačios taisyklės kaip komerciniams dokumentiniams akredityvams, t. y. UCP 600. Tačiau augant rezervinių akredityvų skaičiui pradedamos taikyti naujos taisyklės, vadinamos ISP98, kuriose apibrėžiamas tik darbas su tokio tipo akredityvais.


Jums taip pat gali būti aktualu