Investiciniai fondai

Tai yra viena iš populiariausių investavimo priemonių. Profesionalūs fondų valdytojai daugelio investuotojų lėšas sutelkia vienoje vietoje ir investuoja į akcijas ir obligacijas pagal fondo strategiją. Pelnas ir rizika priklauso nuo pasirinkto sprendimo.

Sprendimai

 • Periodinis investavimas

  Periodinis investavimas yra paprastas ir patogus investavimo būdas (palyginus su kitais), kuris tinkamas tiek patyrusiems investuotojams, tiek tiems, kurie neturi didelių sumų pinigų ar investavimo patirties.

  Esmė paprasta: jūsų nurodytais laiko intervalais bankas investuos nurodytas pinigų sumas į jūsų pasirinktus investicinius fondus.

  Prieinama ir patogu

  • Mažiausia investavimo suma - 1 EUR. Jums nebūtina iš karto investuoti dideles sumas.
  • Investuojama tik tada, kai norite ar galite. Pasirinkite periodiškumą. Jei pinigų sąskaitoje neturėsite, investuosime kitą Jūsų pasirinktą kartą. Už praleistą laikotarpį mokėti nereikės.
  • Daug investavimo galimybių – rinkitės į skirtingus regionus bei sektorius investuojančius viešai platinamus investicinius fondus arba neviešai platinamus investicinius fondus, apie kuriuos informaciją suteiksime banko skyriuje.
  • Nebūtina investavimo patirtis ir žinios – licencijuoti investicijų konsultantai padės Jums pasirinkti tinkamą fondą, o investavimo procesas vyks automatiškai.
  • Kai užsisakysite periodinio investavimo paslaugą, pirksime fondų vienetus. Savo investicijų vertės pokyčius galėsite stebėti „Danske eBanke“.
 • Keitimas

  Keitimo mokesčio apskaičiavimas
  Keičiant fondus, vertybinių popierių sąskaitoje būtina turėti atitinkamą pinigų suma eurais, kuri bus rezervuojama fondo keitimo mokesčiui sumokėti.

  Rezervuojama keitimo mokesčio suma eurais apskaičiuojama pagal formulę:
  turimi fondo vnt. * T-1 dienos fondo vieneto kaina (tam tikrais atvejais T-2), eurais * keitimo mokestis, proc.

  T – pavedimo pateikimo diena.

  Formulėje naudojama T-1 diena (diena prieš tai) arba T-2 diena, nes pavedimo pateikimo metu dar nėra žinoma tos dienos fondo vieneto kaina.

  Rezervacija galioja iki atsiskaitymo dienos (paprastai T+3 diena). Tiksli keitimo mokesčio suma yra nustatoma atsiskaitymo dieną, kai yra žinoma keičiamo fondo vieneto pateikimo dienos kaina.

  Jeigu keitimo mokesčio suma yra mažesnė negu rezervuota suma, bus nurašoma mažesnė pinigų suma, o likusi suma paliekama sąskaitoje.

  Jeigu keitimo mokesčio suma didesnė negu rezervuota suma, trūkstama suma bus nurašoma nuo kliento sąskaitų arba įrašoma kaip skolinis įsipareigojimas.


 • Prekyba investiciniais fondais „Danske eBanke“

  Valdykite savo investicijų portfelį internetu. Pirkite, parduokite ir keiskite investicinius fondus ne tik „Danske Bank“ skyriuose, bet ir per „Danske eBanką“.

  Kaip pradėti prekiauti investiciniais fondais „Danske eBanke“?

  Atvykite į bet kurį „Danske Bank“ klientų aptarnavimo padalinį, pasirašykite investicinių paslaugų teikimo bei „Danske eBanko“ sutartis ir atsidarykite vertybinių popierių sąskaitą „Danske Bank“.

  Jei esate vedę, pateikite vedybinę sutartį, sutuoktinio įgaliojimą ar kitą dokumentą, įrodantį, kad sandoriai su asmeniniu ar santuokoje įgytu turtu sudaromi teisėtai.

  Svarbu žinoti
  Sudarant investicinių fondų pirkimo, pardavimo ir keitimo sandorį, taikysime mokesčius pagal fondų dokumentus.

  Pajamas, gautas iš prekybos vertybiniais popieriais, privalėsite deklaruoti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje ir įstatymų nustatyta tvarka sumokėti mokesčius. Dėl mokesčių apskaičiavimo konsultuokitės su savo investavimo konsultantu.


Investuodami jūs prisiimate ir su investavimu susijusią riziką

Finansinių priemonių vertė gali ir didėti, ir mažėti. Visą riziką, susijusią su investavimu į finansines priemones, priimate jūs. Investicijos į finansines priemones gali būti tiek pelningos, tiek ir nepelningos, todėl galite negauti jokios finansinės naudos ar netgi prarasti visas investuotas lėšas arba jų dalį. Prognozuojant būsimus rezultatus nereikėtų remtis ankstesniais rezultatais. Finansinės priemonės užsienio rinkose taip pat priklauso nuo valiutos svyravimų, kurie jų vertei gali turėti teigiamos arba neigiamos įtakos. Ši informacija nėra rekomendacija investuoti ar pasiūlymas pirkti, parduoti, pakeisti ar turėti konkrečią finansinę priemonę. Prieš investuojant į konkrečią finansinę priemonę, rekomenduojame susipažinti su prospektu, pagrindine informacija investuotojams ir taisyklėmis, kurias galima rasti konkrečios finansinės priemonės interneto puslapyje arba www.danskeinvest.lt

Bet kokia svetainėje pateikiama informacija apie investavimą į finansines priemones yra reklaminė. Ši informacija nėra skirta platinti ar naudoti tose jurisdikcijose ar šalyse, kuriose toks platinimas ar naudojimas būtų neteisėtas. Konkrečiai ši informacija nėra skirta platinti JAV asmenims ar jų naudojimui, kaip tai apibrėžta 1933 m. Jungtinių Amerikos Valstijų vertybinių popierių įstatyme su pakeitimais ir 1934 m. Jungtinių Amerikos Valstijų vertybinių popierių biržos įstatyme su pakeitimais.

Jums taip pat gali būti aktualu