Rizikos valdymas

Rizikos valdymas gali padėti išlaikyti kontrolę kintančiame pasaulyje.

Tiekėjo ar kliento bankrotas, palūkanų normos ar valiutų kurso svyravimai – yra daugybė nuo jūsų nepriklausančių dalykų, kurie gali turėti įtakos įmonės finansams. Naudodamiesi mūsų siūlomais sprendimais, suvaldysite rizikas, o įmonės veikla bus lengviau nuspėjama.

Padėkite savo verslui augti!

Finansavimo galimybės

 • Banko garantijos

  Banko garantija gali sumažinti riziką, kylančią įmonei, pavyzdžiui, bendradarbiaujant su klientais, tiekėjais ar nuomotojais. Čia galite daugiau sužinoti apie skirtingus banko garantijos tipus ir kada aktualu ją turėti.

   

  Banko garantija gali tapti puikia priemone įmonei, kuri planuodama veiklą, siekia kuo labiau sumažinti galimą riziką. Sudarant sandorį su klientu, tiekėju ar nuomotoju, ji gali būti įtraukta į sutartį. Banko garantijos paskirtis – apsaugoti vieną ar abi sutarties šalis nuo nuostolių.

  Pasitaiko atvejų, kai viena ar kita šalis apskritai atsisako sudaryti sutartį, jeigu nėra banko garantijos. Dažniausiai taip nutinka dėl komercinių patalpų nuomos, kai nuomotojas reikalauja pateikti 3–6 mėnesių nuomos kainai lygią banko garantiją.

  Banko garantija reiškia, kad bankas prisiima riziką ir laiduoja už įmonę. Todėl, prieš išduodami banko garantiją, atliekame kredito rizikos vertinimą (kaip ir išduodami paskolas ar kredituodami).

  Daugiau apie skirtingus banko garantijos tipus skaitykite puslapyje arba susisiekite su mumis.

 • Palūkanų normų apribojimas

  Galime padėti jums įvertinti bendro portfelio riziką skolintis ir pateikti pasiūlymų dėl skolinimosi, pakartotinio finansavimo ir rizikos valdymo.

  Jeigu jūsų įmonė turi paskolų ar kitų kreditų, kintančios palūkanų normos gali turėti įtakos finansams. Padėsime jums apžvelgti riziką ir pateiksime rekomendacijų bei sprendimų, kaip ją valdyti.

  Įvertinsime bendro jūsų įmonės portfelio riziką įsiskolinti ir pateiksime konkrečių pasiūlymų dėl skolinimosi, pakartotinio finansavimo ir rizikos valdymo. Atsižvelgsime į palūkanų normų svyravimus ir pasekmes, kurias jie gali turėti jūsų įmonės grynųjų pinigų srautui bei akcijų vertei.

  Jeigu jums suteiktai paskolai taikomos kintamosios palūkanos, galime ją refinansuoti paskola su fiksuotosiomis palūkanomis, nustatyti palūkanų normos ribas arba pakeisti palūkanų normą. Taip apibrėšite įmonei tinkamą rizikos profilį.
 • Valiutų kursų ribojimas

  Dirbant užsienio šalyse, neretai iškyla valiutų kurso svyravimų rizika. Galime padėti ją suvaldyti.

  Valiutų kurso svyravimai rizika tampa tada, kai įmonė užsiima importu arba eksportu į šalį ir (arba) iš šalies, kurioje naudojama kita valiuta. Tokiu atveju reikia aiškiai nustatyti keletą dalykų: kokia valiuta atliekamos operacijos ir kaip valiutų kurso svyravimai gali paveikti įmonės įplaukas, balansą ir grynųjų pinigų srautą?

  Padėsime jums įvertinti ir valdyti su tarptautiniais mokėjimais susijusią riziką.

  Patarsime jums, kaip valdyti valiutų kurso svyravimų riziką. Mūsų ekspertai išnagrinės galimas valiutų kurso svyravimų pasekmes ir įvertins, kaip tam tikra jų ribojimo strategija paveiktų pagrindinius įmonės rodiklius.

  Paremdami jūsų taktinius sprendimus ir veiksmus, pasidalysime savo ekonomistų ir analitikų požiūriu bei prognozėmis.

  Jeigu susiduriate su valiutų kurso svyravimų rizika, kurią norėtumėte apriboti, siūlome sudaryti išankstinį valiutų keitimo ir valiutos pasirinkimo sandorį.
 • Tarptautinė prekyba

  Tarptautinė prekyba sukelia įvairias rizikas. Pasirinkę mūsų specializuotus sprendimus, galėsite efektyviau jas valdyti. Daugiau apie mūsų teikiamą pagalbą tarptautinės prekybos srityje skaitykite čia.


  Prekyba su Vakarų šalimis gana saugi. Tačiau eksportuojant ir importuojant prekes ekonominė rizika išauga. Fiziniu, teisiniu ir kultūriniu požiūriu esate toli nuo klientų ir tiekėjų. Bendradarbiaujant su politiškai ir ekonomiškai nestabiliomis šalimis, derėtų pasirūpinti papildomomis garantijomis.

  Tarptautinės prekybos formos
  Jeigu vykdydami tarptautinę prekybą turite naudotis eksporto ir importo akredityvų, garantijų ir pan. formomis, jas galite rasite čia.
  „Danske Bank“ siūlo keletą būdų, kaip visiškai sumažinti su tam tikra šalimi, tiekėju ar klientu susijusią riziką. Nedvejodami kreipkitės patarimo ir pagalbos į mūsų konsultantus prekybos finansavimo klausimais. 2015-aisiais, jau penktus metus iš eilės, tyrimų institutas „TNS SIFO Prospera“ pripažino mus geriausiu Šiaurės šalių regiono banku prekybos finansų srityje.

  „Danske Bank“ siūlo įvairias mokėjimo galimybes ir rizikos ribojimo priemones.

  Dokumentiniai akredityvai
  Dokumentinis akredityvas yra vienas saugiausių mokėjimo būdų tarptautinėje prekyboje, nes importuotojo bankas eksportuotojui suteikia sąlyginio mokėjimo garantiją. Norint pasinaudoti akredityvu, reikia pateikti tam tikrus dokumentus, kurie turi atitikti akredityvo sąlygas, kad būtų galima atlikti mokėjimą. Atkreipkite dėmesį, kad bankai nagrinėja dokumentus tik akredityvo kontekste ir neatsižvelgia į sandorius, sutartis ar prekių būklę.

  Banko garantijos
  Garantija yra rašytinis laiduotojo (paprastai banko) įsipareigojimas užtikrinti, kad tiekėjas ar rangovas pažeidus sutartį gautų kompensaciją. Garantijos yra kelių skirtingų tipų, į sutartį gali būti įtrauktas daugiau nei vienas tipas.

  Dokumentinis inkaso
  Dokumentinis inkaso yra tarpinis – tarp atvirosios sąskaitos ir dokumentinių akredityvų – eksportuotojo ir importuotojo atsiskaitymo būdas.


Jums taip pat gali būti aktualu