Lieka, nes dinamiškoje organizacijoje savo darbu gali kurti realius pokyčius
Žmogiškųjų išteklių partnerė Kristina Kietienė „Danske Bank“ skaičiuoja 22-trus metus. Per šį laiką ji pakeitė per 10 pozicijų, augina tris vaikus ir savo veikloje vis dar randa erdvės mokytis ir patirti naujų profesinių iššūkių. „Per tuos 22 metus buvau trijų organizacijų kūrimo dalimi (bankininkystės padalinys, grupės paslaugų centas bei IT paslaugų centras) – kaskart, kai darbo sritis tapdavo gerai žinoma, organizacijoje atsirasdavo naujo karjeros laiptelio galimybė. Pradėjus dirbti verslo bankininkystėje, tuo metu organizacijoje buvo 50 darbuotojų, išeinant į pirmas motinystės atostogas, jų skaičius jau siekė 500. Tai buvo kūrimas nuo pradžių, galimybė mėginti, ieškoti sprendimų ir daryti naujus dalykus. Nuolat jutau užsidegimą. Vėliau, prisijungus prie grupės operacijų centro vadovų komandos, tapau atsakinga už ugdymo ir mokymų sritį. Tuo metu ir toliau sparčiai augome, taigi tai buvo dar viena galimybė savo darbu kurti vertę ir matyti pokytį“, pasakoja K. Kietienė.Susijungus operacijų ir IT organizacijoms Kristinos laukė nauji iššūkiai. Ji ėmė vadovauti talentų pritraukimo komandai, kurią taip pat išaugino nuo 4 žmonių iki 16. „Sudėtingu pandemijos laikotarpiu išgyvenome ir ryškų talentų pasiūlos trūkumą rinkoje. Buvo laikas, kai turėjome užpildyti virš 500 laisvų pozicijų, o į kai kurias turėdavome vos po 2-3 kandidatus, negana to, viską darėme „dirbdami iš namų“, - iššūkius vardino K. Kietienė. Nepaisant to, patirtis ir ilgametis įdirbis organizacijoje, vadovų palaikymas bei sutampančios vertybės ir požiūris yra tos priežastys, kurios ne tik padeda įveikti darbinius iššūkius, bet ir motyvuoja likti organizacijoje: „mano darbas kuria realų rezultatą, kurio aš siekiu su žmonėmis ir per žmones, su komanda. Todėl artimiausiu metu tikrai neketinu keisti darbovietės“ – užbaigia Kristina.
Karjera įmonės viduje – galimybė profesiniam tobulėjimui
Tai, kad būti pastebėtiems ir daryti karjerą įmonės viduje yra efektyvus būdas profesionalui tobulėti ir siekti profesinių tikslų, savo pavyzdžiu patvirtina ir „Danske Bank“ veiklos administravimo vadovas Saugumo, atsparumo ir kontrolės srityje Vilius Milašius. Baigęs politikos mokslus, bet suviliotas technologijų, savo karjerą šioje srityje Vilius pradėjo nuo žemiausios grandies. Pusantrų metų išdirbęs projektų valdymo analitiku, Vilius tuometinei savo vadovei užsiminė, jog ateityje norėtų tapti projektų portfelio vadovu. Praėjus vos savaitei, tokia pozicija atsirado globalioje kibernetinio saugumo komandoje ir Vilius buvo tinkamiausias kandidatas. Vilius pasakoja, kad yra ir daugiau pavyzdžių, kai atviras bendravimas su kolegomis, pasidalinimas lūkesčiais, padėjo kolegoms pakilti karjeros laiptais, užimti naujas pozicijas organizacijoje.Atvirumas – viena iš vertybių, kurias puoselėja „Danske Bank“. „Organizacijos kultūra yra viena iš priežasčių, kuri motyvuoja mane toliau dirbti ir siekti karjeros organizacijos viduje. „Danske Bank“ vertybės – atvirumas, komandinis darbas ir atsakomybės prisiėmimas – man, kaip žmogui, labai artimos, aš jomis tikiu. Kitas dalykas, kuriuo labai tikiu ir visada kartoju savo komandai: yra dalykai, kuriuos gali kontroliuoti, ir dalykai, kurių negali kontroliuoti. Mano minėtu pavyzdžiu, negalėjau sukontroliuoti, kada atsiras pozicija globalioje kibernetinio saugumo komandoje, tačiau aš galiu stengtis, kad kiekvieną dieną atėjęs į darbą geriausiai kaip įmanoma atlikčiau man skirtas užduotis, mokyčiausi naujų įgūdžių ir geri dalykai neišvengiamai įvyks, galimybių langas atsivers,“ – sako Vilius.
Toks langas Viliui atsivėrė 2018 metais kartu su tarptautinės karjeros galimybe – Vilius persikraustė į Daniją ir penkerius metus patirtį kaupė „Danske Bank“ centrinėje būstinėje Kopenhagoje. Norėdamas būti arčiau šeimos ir prieš metus grįžęs į Vilnių, Vilius nespėlioja, ką veiks po kelerių metų: „Nežinau, kaip susiklostys dalykai, kurių negaliu kontroliuoti, bet tikrai žinau, kad „Danske Bank“ nekeis savo esminių kultūrinių vertybių, tokių, kaip dėmesys įtraukčiai, lyčių lygybei, aplinkosaugai. Tai reiškia, kad kultūriškai šita organizacija man išliks artima, o jei nuspręsiu tobulėti kitoje srityje ar keisti poziciją – esu tikras, kad turėsiu galimybių save realizuoti bei prisidėti prie verslo sėkmės čia, organizacijos viduje“, – sako Vilius Milašius.
„Daugiau nei 40 proc. laisvų darbo vietų trečiajame š. m. ketvirtyje užpildėme mūsų vidiniais darbuotojais, kurie dairėsi galimybių keisti darbo pobūdį, norėjo augti, imtis vadovaujančių pareigų. Šie darbuotojai, tobulėdami patys, prisideda ir prie pačios organizacijos stabilaus augimo: jie žino vidinius procesus, gali dirbti savarankiškai, yra prisijaukinę organizacijos kultūrą ir tapę jos dalimi. Jais ir jų sprendimais galima pasitikėti“, – sako Giedrius Dzekunskas, „Danske Bank“ Lietuvoje vadovas. Apie 200 darbuotojų šioje organizacijoje dirba daugiau nei 10 metų. Jie, pasak G. Dzekunsko, įrodo, jog darbovietės keitimas kas kelerius metus, kas šiuo metu labai įprasta, nebūtinai yra pats geriausias būdas tobulėti ar kopti karjeros laiptais. – „Jei darbuotojams sukuriama saugi ir palaikanti darbo aplinka bei suteikiama galimybė augti organizacijos viduje – jie tampa labai didele vertybe, ženkliai prisidedančia prie verslo augimo.“