Šiandien „Danske“ miestelyje atidarytas naujausias „Danske Bank“ biurų pastatas Lietuvoje – „DC Valley“ –. Tai jau šeštasis bendrovės biurų pastatas Vilniuje. Kartu tai ir dar viena moderni darbo erdvė 4000 banko darbuotojų Lietuvoje, kurie kaip ir kolegos kitose šalyse, žengia į didžiausią banko transformaciją per pastaruosius 30 metų.

Pokyčiai – vardan klientų

Praėjusiais metais startavęs transformacijų etapas, dar vadinamas „Better Bank“ (liet. Geresnis bankas), skirtas darbo organizavimo pokyčiams. Pritaikęs tarp startuolių paplitusius darbo principus, angliškai dar vadinamus „Agile“, bankas pereina prie skirtingų profesijų specialistus apjungsiančių lanksčių darbo grupių (angl. Tribes ir Squads) ir paprastesnės struktūros. Taip siekiama veikti efektyviau, suteikti dar daugiau autonomijos darbuotojams priimant svarbius sprendimus ir greičiau reaguoti į nuolat kintančius klientų poreikius.

„Iš esmės pakeisime tai, kaip dirbame ir priimame sprendimus tam, kad taptume greitesni, paprastesni ir būtume arčiau klientų. Tai neabejotinai yra didžiausi pokyčiai banke per daugelį metų, kurie tiesiogiai arba netiesiogiai palies visus 20 tūkst. „Danske Bank“ darbuotojų, tarp kurių ir mūsų kolegos Lietuvoje“, – sako „Danske Bank“ vyriausiasis operacijų vadovas Frans Woelders.

Naujas biuras – transformacijų simbolis

Lietuvoje, kur dirba 18% visų banko darbuotojų, pokyčius šiandien simboliškai pažymėjo naujausio sostinės Saltoniškių gatvėje įsikūrusio „Danske“ miestelio biurų pastato „DC Valley“ atidarymas. Kaip teigia „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro vadovė Aistė Gataveckienė, naujausias „Danske“ miestelio biurų pastatas atspindi įgyvendinamos transformacijos principus, nes yra visiškai pritaikytas darbui lanksčiose komandose ir atliepia „Danske Bank“ siekius būti inovatyvia bei nuolat prisitaikančia organizacija. 

„Kurdami „Danske“ miestelio darbo erdves siekiame galvoti plačiau – ne tik apie sienas, modernų interjerą bei technologinius sprendimus. Stengiamės, kad aplinka, kurioje dirbs mūsų darbuotojai būtų produktyvi, dinamiška bei pritaikyta jų kasdieniam darbui ir vyraujančiai kultūrai. Ne išimtis ir augantį „Danske“ miestelį papildęs „DC Valley“ pastatas, kuriame įsikūrė daugiau kaip tūkstantis skirtingiems darbo stiliams bei individualiems poreikiams pritaikytų darbo erdvių“, – sako A. Gataveckienė.

Renginio metu taip pat pristatyta unikali, erdvinė specialiai šiam renginiui sukurta, menininko Jurgio Pauliuko instaliacija „Miesto paukščiai“, simbolizuojanti naujos erdvės „Danske“ miestelyje atsiradimą ir prisijaukinimą. Erdvinę 1200 paukščių instaliaciją, nusidriekusią per visą modernių pastatų kompleksą, Vilniaus gyventojai bei svečiai galės apžiūrėti iki rugsėjo 6 d. Per „Sostinės dienas“ instaliaciją vakarais papildys specialus apšvietimas.  

Dėmesys darbuotojams ir aplinkai

13 tūkst. kv. m ploto pastatą Žvėryno mikrorajone suprojektavo bendrovė „Archinova“, pastatė statybų bendrovė „Mitnija“, o interjero sprendimais rūpinosi įmonės „A2SM“ dizaineriai. Pastato savininkas – bendrovė „Eastnine“. Modernus biurų pastatas aprūpintas pažangiausiais aplinką tausojančiais sprendimais – ant stogo sumontuoti žaliąją energiją gaminantys saulės kolektoriai, įdiegtos antrinio lietaus vandens panaudojimo bei automatizuoto energinių resursų valdymo sistemos, kurios leidžia efektyviai taupyti energiją ir mažinti poveikį aplinkai.

„DC Valley“ erdvėse taip pat pasirūpinta garsą sugeriančiais akustiniais sprendimais, gerą mikroklimatą užtikrinančiomis vėdinimo bei drėkinimo sistemomis ir nemalonius kvapus bei bakterijas naikinančiais ozono generatoriais. Pastato architektūriniai ir interjero dizaino sprendimai atspindi pasirinktą raudonos saulės šviesos nušviesto slėnio tematiką.

„DC Valley“ yra jau šeštasis „Danske“ miestelio biurų pastatas. Miestelį užbaigs šiuo metu statomas septintasis komplekso pastatas, kuris taip pat vystomas atsižvelgiant į „Danske Bank“ propaguojamas vertybes bei inovatyvius ir lanksčius darbo modelius.

Per aštuonerius veiklos metus Lietuvoje „Danske Bank“ tapo vienu didžiausių darbdavių. Banko darbuotojų skaičius šalyje per šį laikotarpį išaugo iki 4000. Šiuo metu bendrovė yra viena reikšmingiausių mokesčių mokėtojų šalyje (2019 m. sumokėtų mokesčių valstybei suma siekė 51,5 mln. Eur). Lietuvoje įsikūrę „Danske Bank“ Globalių paslaugų ir IT centrai teikia paslaugas bei kuria produktus visai „Danske Bank“ grupei.