Po devynerių metų nepertraukiamo rėmimo „Danske Bank“ perduoda pagrindinio maratono vardo rėmėjo statusą taip pat devynerius metus iš eilės aktyviai Vilniaus maratoną rėmusiai mažmeninio tinklo valdytojai „Rimi Lietuva“. Įmonės generalinio direktoriaus Giedriaus Bandzevičiaus teigimu, tai nuoseklus žingsnis stiprinant vieną iš „Rimi“ korporatyvinės atsakomybės sričių – dėmesį ir rūpestį pirkėjų bei darbuotojų sveikata bei gera savijauta. Savo ruožtu, „Danske Bank“ maratono vardo rėmimą keis parama kitai iniciatyvai ar organizacijai, dėl kurios bendrovė spręs kartu su darbuotojais.

„Per devynerius partnerystės su Vilniaus maratonu metus renginys išaugo iki didžiausio ir laukiamiausio sporto renginio Lietuvoje. Manome, jog tai – pats svarbiausias kartu pasiektas laimėjimas. Per tuos metus „Danske Bank“ taip pat labai stipriai augo ir keitėsi. Todėl nusprendėme, kad kaip generalinis rėmėjas savo didžiausią vertę jau sukūrėme. Atėjo metas padėti tiems, kuriems šiuo metu reikalinga tokia pati parama, kurios Vilniaus maratonui reikėjo 2012 m. Neabejojame, jog renginį perduodame į geras rankas, o mes ir toliau tikimės išlikti didžiausia Vilniaus maratono bėgikų komanda“, – sako „Danske Bank“ generalinis direktorius Ramūnas Bičiulaitis. 

Savo ruožtu, generalinis „Rimi Lietuva“ direktorius G. Bandzevičius pastebi, jog maratonas tapo ne tik didžiausiu sporto renginiu, bet ir prisidėjo prie kintančio visuomenės požiūrio į sveiką gyvenseną.

„Per devynerius metus, kai dalyvaujame Vilniaus maratone kaip skirtingų trasų rėmėjas, išaugo ne tik renginys, bet ženkliai pasikeitė ir gyventojų požiūris į sveikatą. Ne tik judame daugiau, ieškome aktyvių laisvalaikio praleidimo būdų ir tobuliname sportinius gebėjimus, bet ypatingai daug dėmesio skiriame tam, ką valgome. Tai labai aiškiai matome iš kintančių mūsų pirkėjų poreikių ir įpročių. Todėl džiaugiamės pratęsiama ir išplečiama partneryste su Vilniaus maratonu. Neabejoju, kad tokį mūsų žingsnį įvertins tiek mūsų pirkėjai bei partneriai, tiek darbuotojai“, – sako „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius.

„Danske Bank“ teigimu, toliau organizacijos viduje bus sprendžiama, kam šiuo metu vienas didžiausių Lietuvoje darbdavių galėtų skirti savo finansinę, žmogiškųjų išteklių, turimų žinių ar kitokio pobūdžio paramą. Tai bendrovė ketina daryti įtraukdama darbuotojus. Būtent jiems bus patikėta kartu spręsti, kuriose srityse Lietuvoje šiuo metu reikalingas didžiausias proveržis bei kaip ir prie kurių problemų sprendimo galėtų prisidėti daugiau kaip 4000 „Danske Bank“ darbuotojų. Taip pat, „Danske Bank“ patikina, kad šios permainos neturės jokios įtakos kitiems „Danske Bank“ remiamiems projektams. Bendrovė šiuo metu yra vienas iš pagrindinių „Women Go Tech“ programos, „Nacionalinio ekonomikos egzamino“ ir kitų iniciatyvų rėmėjų.

VšĮ „Tarptautinis maratonas“ direktorius Darius Valavičius dėkoja ilgamečiams partneriams už paramą ir tikina, kad pagrindinis renginio tikslas, nepaisant pasikeitusio generalinio maratono vardo rėmėjo, išlieka tas pats.

„Esame dėkingi partneriui ir rėmėjui „Danske Bank“ bei esame tikri, kad ir toliau išlaikysime ryšius Vilniaus maratono bėgime. Tuo pačiu džiaugiamės, kad nuo šiol generalinio maratono vardo rėmėjo poziciją Vilniaus maratone užims patikimas ir ilgametis partneris „Rimi Lietuva“. Bendras mūsų tikslas – kelti Vilniaus maratono renginio kokybę bei kartu su bėgimu populiarinti sveikos gyvensenos idėją. Aktyviai ieškome ir kitų socialiai atsakingų verslų, kurie galėtų prisidėti prie didžiausios bėgimo šventės kūrimo Lietuvoje,“ – sako D. Valavičius.

Kiti visuomeniniai projektai, prie kurių prisideda „Danske Bank“:

  • Esame vieni pagrindinių Nacionalinio ekonomikos egzamino, kuriuo siekiama ugdyti visuomenės finansinio raštingumo įgūdžius, rėmėjai.
  • Esame vieni pagrindinių "Women Go Tech" programos, kuria siekiama skatinti moteris ir merginas pradėti karjerą technologijų srityje, partnerių.
  • Covid-19 pandemijos laikotarpiu mažiausiai 100 „Danske Bank“ kolegų Lietuvoje savanoriavo įvairiose organizacijose, įsk. „Šaulių sąjungą", Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, „Maisto Banką". „Danske Bank" finansinė pagalba kovojant su Covid-19 pandemija Lietuvoje buvo 110 000 EUR.
  • Be gausybės savanorių, „Danske Bank" pastaruosius keturis metus finansiškai remia „Maisto Banką“, taip pat vietos labdaros valgykloms teikiame šviežius, nenaudojamus maisto produktus iš mūsų valgyklų. 
  • „Danske" giraitėje kartu su savo darbuotojais ir jų šeimos nariais nuo 2012 m. jau pasodinome daugiau kaip 40 000 medelių.
  • Kiekvienais metais bendradarbiaujame su įvairiais universitetais ir švietimo programomis, kartu kurdami ir/arba tobulindami studijų programas, steigdami studentų stipendijas, prizus studentų renginiuose, dalindamiesi savo patirtimi ir žiniomis su studentais ir moksleiviais.
  • Kiekvienam savo darbuotojui suteikiame iki trijų apmokamų laisvadienių savanorystei per metus. 2019 m. 795 mūsų kolegos Lietuvoje praleido 5681 valandą savanoriaudami.

Susipažinti su globalia „Danske Bank“ socialinės atsakomybės ir tvarumo strategija galite ČIA.