Per septynerius metus „Danske Bank“ Globalių paslaugų centrą Lietuvoje nuo šimto iki 3 tūkstančių darbuotojų komandos užauginusi dabartinė jo vadovė Rosita Vasilkevičiūtė palieka savo pareigas ir ruošiasi naujiems karjeros iššūkiams. R. Vasilkevičiūtė vadovės vietą užleidžia Globalių paslaugų centrui pereinant iš spartaus augimo į brandos etapą. Dabartinė vadovė pareigas tęs iki vasario 29 dienos. Artimiausiu metu „Danske Bank“ praneš apie naują Globalių paslaugų centro vadovą.

„Didžiuojuosi, kad Rositos vadovaujamas Globalių paslaugų centras Lietuvoje tapo reikšmingu „Danske Bank“ struktūriniu vienetu ir grupės mastu užsitarnavo pripažinimą kaip puikių talentų šaltinis bei inovacijų kalvė. Sėkmingas centro augimas, jo indėlis į skirtingų banko padalinių visoje Šiaurės Europoje efektyvumo didinimą, procesų tobulinimą yra Rositos lyderystės ir atkaklaus darbo nuopelnas. Esame dėkingi už Rositos pastangas, įgyvendintas ambicingas idėjas ir suburtą vieną stipriausių kompetencijų centrų Šiaurės šalyse“, – sako „Danske Bank“ vykdantysis viceprezidentas, klientų aptarnavimo padalinio vadovas Robas de Ridderis.

2012 metais Lietuvoje įsteigtam „Danske Bank“ Globalių paslaugų centrui R. Vasilkevičiūtė vadovauti pradėjo 2013 metais. Iš nedidelio specializuoto operacijų centro jis užaugo iki daugelį banko veiklos sričių apimančio kompetencijų centro su 3 tūkstančiais darbuotojų, veikiančių tarptautinėse komandose.

„Sprendimas atsitraukti nebuvo nei greitas, nei lengvas. Dirbau su puikia komanda, daugybe profesionalių ir įkvepiančių kolegų visose „Danske Bank“ šalyse, sukūrėme vieną didžiausių ir sėkmingiausių verslo paslaugų centrų regione. Tačiau dabar, Globalių paslaugų centrui pereinant į kitą, brandos, etapą, manau, kad pats metas versti naują karjeros puslapį“, – apie pasitraukimą sako Rosita Vasilkevičiūtė, Globalių paslaugų centro vadovė.

Šiandien Globalių paslaugų centras yra viena didžiausių organizacijų Lietuvoje darbuotojų skaičiumi ir viena reikšmingiausių mokesčių mokėtojų šalyje (2019 m. sumokėtų mokesčių valstybei suma siekė 51,5 mln. Eur). Organizacija skiria prioritetą darbuotojų ugdymui, tobulėjimui ir atsakingo verslo standartams tiek banko klientams, tiek visai visuomenei. Grupės mastu darbuotojų Lietuvoje skaičius sudaro 18 proc. visų organizacijos. Beveik 3000 iš jų Lietuvoje dirba Globalių paslaugų centre, dar per 1100 – grupės IT paslaugų centre.

Nuo 2015 m. rugsėjo mėnesio iki 2019 m. spalio R. Vasilkevičiūtė grupės lygiu taip pat vadovavo banko pinigų plovimo prevencijos operacijų padaliniui ir prisidėjo „Danske Bank“ sustiprinant pinigų plovimo, terorizmo finansavimo prevencijos srities kompetencijas ir procesus.

R. Vasilkevičiūtė visuomet didelį dėmesį skyrė šiuolaikiškos, į nuolatinį mokymąsi ir darbuotojų įsitraukimą orientuotos organizacijos kultūros puoselėjimui. Tai leido „Danske Bank“ Lietuvoje net ypač spartaus augimo etapu išlaikyti pozicijas tarp patraukliausių šalies darbdavių ir pelnyti ne vieną apdovanojimą vietos ir tarptautiniu mastu.