Tikiu, kad ne vienas mano kolega populiarų posakį apie tai, kad jei dirbi mėgstamą darbą, tai dirbti nereikia, galėtų praplėsti dar ir šitaip: jeigu dirbti mėgstamą darbą, pakanka laiko, energijos ir žinių sukurti naudą ne tik savo organizacijai, bet ir visuomenei.


Žinoma, kas pasiginčys, kad „vertę ir naudą“ kiekvienas suprantame skirtingai. Tačiau prasmės ir priklausymo jausmas turėtų būti pažįstamas kiekvienam. Džiaugiuosi, kad taip jaučiuosi darbe ir Rotaract klube, kur žinios ir patirtys magiškai persipina.


„Danske Bank“ dirbu Klientų veiklos efektyvumo valdymo (Client Performance Management, CPM) komandoje. CPM yra didžiausių „Danske Bank“ verslo ir institucinių klientų veiklos valdymo sistema. Taip pat esu atsakinga už Reporting Repository projekto valdymą, kurio tikslas – sukurti interaktyvią ir visiems banke prieinamą ataskaitų duomenų bazę.


Gali būti, kad iš pirmo žvilgsnio vien žodis „ataskaitos“ daugumai kelia nuobodulį, tačiau iš tiesų tai yra ypatingai svarbūs ir įdomūs dokumentai. Ataskaitos padeda verslo vadovams planuoti ir priimti strateginius sprendimus. Jie naudojasi duomenimis pagrįsti savo ir priimti aukšto lygio sprendimus. Ataskaitos gali apimti platų temų spektrą, tačiau dažniausiai dėmesys sutelkiamas į aiškaus tikslo informacijos perdavimą konkrečiai auditorijai. Dauguma ataskaitų yra kuriamos interaktyvaus Tableau įrankio pagalba, tad ataskaitų skaitymas tampa patogesnis, įdomesnis ir lengviau suprantamas.


Spręsti problemas


Grįžkime prie prasmės ir priklausymo. Mano galva, kai turi tikslą arba ketini išspręsti kokią nors problemą, o tavo sprendimas bus naudingas kitiems – tai ir leidžia bet kokiai veiklai suteikti prasmę.


Tarkime, tarp kolegų juokaujame, kad visi žmonės banke kaip nors susiję su ataskaitomis. Jeigu nekuria jų patys, tai tikrai periodiškai jų bent keletą gauna. Taigi, iškėlėme sau tikslą šį procesą pagerinti. Taip gimė idėja: ataskaitų duomenų bazė arba Reporting Repository. Tai centralizuota savitarnos sistema, kurioje lengva naviguoti ir rasti visas reikalingas ataskaitas. Taip pat ir istorines. Sukūrę šią sistemą leidome atsikvėpti ne tik kolegoms, bet ir jų pašto dėžutėms.


Dirbant analitikų komandoje, tokie projektai kaip Reporting Repository leidžia realizuoti save ne tik analitikos srityje bet išmokti projektų valdymo. Šis įgūdis, beje, puikiai pasitarnauja Rotaract veikloje. Ten taip pat sprendžiame problemas. Tik šiek tiek kitokias.


Šios nepolitinės organizacijos tikslas – skatinti lyderystę ir profesionalumą, atsakingą pilietiškumą ir aukštus etinius standartus versle. Šiuo metu klube turime tris projektus. Rotary akademiją – mentorystės programą, skirtą Lietuvoje gyvenančiam jaunimui. Ančiukų lenktynes – padedame talentingiems vaikams, stokojantiems galimybių, ugdyti savo talentą. Kiekvienais metais birželio mėnesį šimtai guminių ančiukų Vilnele lenktyniauja liudydami kiekvieno iš mūsų gerumą! Šio labdaringo šeimos renginio tikslas - paaukotas lėšas už įsigytus ančiukus skirti talentingiems vaikams, neturintiems finansinių galimybių tobulėti ir siekti savo svajonių.


O štai projektas „100 Šypsenų daugiau“ yra skirtas vienai iš jautriausių socialinių grupių – vienišiems, skurdžiai gyvenantiems seneliams Vilniuje. Be dovanų ir šventinio stalo gėrybių, prieš kiekvienas Kalėdas nudžiuginame senelius dėmesiu ir vakaru kartu.


Žinių ir patirčių magija


Vilniaus Rotaract klubas yra žaidimų aikštelė. Dirbant išvien su geriausiais draugais, neįtikėtinos istorijos tampa realybe, o idėjos – tikrais darbais. Dirbant išvien su motyvuotais ir talentingais kolegomis „Danske Bank“ paverčiame ataskaitas interaktyviomis vaizdinėmis istorijomis. „Danske Bank“ taip pat kartu mokomės ne tik projektų valdymo, bet ir komunikacijos, laiko planavimo. Čia taip pat reikalingos UX/UI žinios bei sugebėjimas matyti Big Picture.


Klube įvairių sričių ekspertų mokymai, kūrybinės dirbtuvės leidžia augti kaip profesionalui ir panaudoti įgytas žinias darbo aplinkoje. Darbe, štai, dirbame remdamiesi agile principais, giliname žinias tose srityse, kurios padeda kurti didesnę vertę. Taip ir klijuojamas tas magiškas Big Picture, kasdien verčiantis iš lovos ir veikiantis geriau nei rytinė kavos dozė.