Ar žinote, ką bendro turi darbas Trading Technology Support komandoje ir DJ‘avimas? Abiem atvejais reikia stengtis, kad tavo publika būtų laiminga ir gerai praleistų laiką. Aistrą muzikai jaučiu nuo paauglystės, o štai bendrą kalbą su traderiais atradau palyginus neseniai.

Pradėkime nuo prekybos finansiniais instrumentais platformų priežiūros. „Danske Bank“ IT dirbu jau penkerius metus ir dar nė karto nepagalvojau, kad mano karjerai reikėtų papildomo spyrio ar įkvėpimo. Kai dirbi su biržų makleriais, kiekviena diena ne tik atneša dozę adrenalino, bet ir išmoko kažko naujo.

Kai iš Lietuvos pradėjome dirbti su kolegomis „Danske Bank“ grupėje, pirmiausia reikėjo užsitarnauti jų pasitikėjimą. Makleriai – vieni svarbiausių žmonių banke. Jie generuoja pelną, sudarinėja milijoninius sandorius, todėl kiekvienas klaviatūros mygtuko paspaudimas gali būti pelningas arba nuostolingas organizacijai, tad nenuostabu, kad jų darbo įrankius prižiūrinti komanda, kol užsitarnauja gerą vardą, turi atlaikyti svilinančius žvilgsnius per padidinamąjį stiklą. Bet tai grūdina, o galiausiai ir verčia siekti geriausių rezultatų bendro tikslo vardan.

Mūsų komanda Vilniuje prižiūri apie 60 platformų, kuriose prekiaujama akcijomis, obligacijomis, jose keičiamos valiutos ir t.t. Tai sistemos, tokios kaip Bloomberg, ION Marketview, Fidessa ir pan., naudojamos ir kituose pasaulio bankuose. Mūsų darbo pobūdis ir intensyvumas priklauso ne tik nuo to, kaip veikia vidinės sistemos, bet ir nuo pasaulio įvykių, darančių įtaką rinkų judėjimui. Naujas Donaldo Trumpo įrašas Twitter tinkle ar artėjantis ir galbūt įvyksiantis Brexit – visa tai, tikėtina, padidins ir komandos darbo krūvį. Mūsų darbas varijuoja nuo „pasimetusio“ sandorio paieškos sistemose iki „psichologinės pagalbos“ biržos makleriui. Kaip kažkada juokaudamas man pasakė vienas pagrindinių mūsų prekiautojų obligacijomis, „Sometimes I just need you to hold my hand“.

Ir tą ranką mes stengiamės laikyti kuo tvirčiau. Maklerio darbas labai intensyvus, reikalauja greitos reakcijos ir lygiai taip pat – greitai veikiančių sistemų. O čia jau mūsų sritis. Kolegos iš biržų aukšto nori, kad VISADA būtume šalia jų, o iškylančias problemas išspręstume DABAR. O dar geriau – joms dar net nepasirodžius. Galiu tik pasidžiaugti, kad per penkerius metus įgavome visišką kolegų pasitikėjimą. Nors nebuvo paprasta, dabar jau turime tradiciją pasimatyti ne tik Kopenhagoje, bet ir Vilniuje – galiu sakyti, kad tapome gerais draugais.

Beje, Danske Kopenhagos Trading Hubas dažnai primena Justiniškių turgų – riksmai, derybos, varpų skambesys. Ir laikas ten lekia nepastebimai – atrodo, ką tik prisėdai, išgėrei rytinę kavą, o jau reikia rinktis daiktus ir keliauti namo. Po tokio šurmulio grįžus į Lietuvą, pirmosios dienos čia, Vilniaus ofise, atrodo keistai ramios ir tylios. Kur tas adrenalinas, veiksmas ir streso dozė?

Tačiau vilnietiškas ritmas ir čia esanti darbo chebra po keleto dienų vėl grąžina į pusiausvyrą. Dar vienas faktorius, dėl kurio taip vertinu darbą Danskėj, yra tas, kad čia skatinami ir palaikomi įvairiausi darbuotojų hobiai ir pomėgiai. Jeigu mėgsti komandinį sportą – treniruokis (ir laimėk!) su krepšininkais, futbolininkais ar tinklininkais, junkis prie choro ar šachmatų būrelio...O aš džiaugiuosi, kad galiu pagroti kolegoms didžiuosiuose metų renginiuose ne tik Vilniuje, bet ir Kopenhagoje. Nors metams bėgant apleidau kūrybą, atradau malonumą groti renginiuose ir festivaliuose. Danske Lietuvoje turi aukščiausio lygio renginių organizavimo komandą, kuri pasirūpina visais klausimais: kaip sukurti gerą garsą, gerą vaizdą, sceną ir apšvietimą. Grojant mūsų šventėse ypatingai smagu matyti šėlstančius kolegas, kurie darbo aplinkoje kartais atrodo rimti ir solidūs.

Kitaip tariant, tobuli linksmieji kalneliai adrenalino mėgėjams! Esu tikras, kad dar po penkerių metų prekybinių platformų technologijų (arba Markets IT) padalinyje bus lygiai taip pat linksma. Lauks tokie pat ir nauji iššūkiai ir daug sėkmingų sandorių.