Kalėdos daugeliui yra neatsiejamos nuo šviesių minčių, plačių šypsenų ir gerų darbų. Šiuo laikotarpiu ypač norime dalintis su kitais, padėti tiems, kuriems to reikia labiausiai. O jei tai darytume visus metus? Tokį pavyzdį rodo „Danske Bank“ Lietuvoje Prekybos priežiūros komandos vadovas bei iniciatyvos „Jokio skirtumo“ ambasadorius Tomas Pašvenskas, kuris jau besibaigiančiais 2021-aisiais metais ne tik rado būdų dalintis gerumu, bet tam įkvėpė ir didžiulį būrį kolegų.

Tomas jau metus padeda Švenčionių rajone gyvenančiai Sikorskių šeimai, kurią sudaro 9 vaikai ir viena juos globojanti moteris. Idėja padėti tiems, kuriems tos pagalbos reikia, Tomui kilo visai netikėtai – kartu su žmona besikraustydami iš vienos gyvenamosios vietos į kitą pastebėjo, kad daugybė puikios būklės daiktų lieka jiems nereikalingi. Tai buvo jau metus trunkančios gražios draugystės pradžia.

„Praėjusią žiemą socialiniuose tinkluose ieškojau galimybių tiesiogiai paaukoti įvairius daiktus tiems, kam tikrai to reikia. Taip radau šeimą, kuriai kartu su žmona nusprendėme padėti. Vienkartinė parama peraugo į reguliarią pagalbą, prie kurios prisijungė mano draugai, kaimynai, ir, žinoma, kolegos „Danske Bank“, – pasakoja Tomas.

Artėjant šventėms Tomas prie paramos pakvietė prisidėti visus 4000 „Danske Bank“ darbuotojų. To rezultatas – šilti drabužiai, knygos, penki nauji mobilieji telefonai ir kitos dovanos, kurios šeimos šventes pavers šviesesnėmis ir šiltesnėmis.

Vis artimiau pažindamas šeimą Tomas taip pat suprato, kad vaikams itin reikalingi dviračiai, kurie svarbūs ne tik laisvalaikiui, bet ir patogiam susisiekimui atokesnėje vietovėje. Būtent nauji dviračiai ir buvo vienas svarbiausių Tomo tikslų, kurį įgyvendinti padėjo kolegos bei įmonės „Dviračių arena“ ir „Velonova“. Nugabenti visas dovanas Tomui padėjo bendrovė „KIA Auto“, pasirūpinusi transportu ir vaišėmis šeimai.


Tomas pasakoja, kad vaikai labai džiaugėsi dovanomis ir dėmesiu bei patys grąžino jo su kaupu: mažieji dovanas pristačiusiai „Danske Bank“ komandai aprodė kambarius, pagrojo, pavaišino arbata, o atgal į Vilnių išlydėjo su piešiniais, medumi ir kitomis lauktuvėmis.

„Kalėdos tikrai yra ypatingas laikotarpis, kai daugelis pagalvoja, ką gero galėtų nuveikti kitų labui. Džiaugiuosi, kad „Danske Bank“ tokios mintys tampa veiksmais ištisus metus, čia gausu socialinių iniciatyvų, prie kurių kolegos gali prisidėti ar net patys jas inicijuoti“, – sako Tomas.

Dar gruodžio pradžioje finišavo „Danske Bank“ darbuotojų inicijuotas aukcionas „Bid2Give”, kurio metu šalies nevyriausybinėms organizacijoms buvo paaukota net 50 tūkst. eurų.
Organizacijos darbuotojai taip pat turi galimybę bent vieną darbo dieną per metus praleisti savanoriaudami. Tokiu būdu kolegos iki karantino per metus vidutiniškai 5000 valandų praleisdavo savanoriaudami. 
„Danske Bank“ prie šalies nevyriausybinių organizacijų prisideda ir finansiškai – štai 2021 m. parama paversta į 20 tūkst. kg maisto ir 45 tūkst. pietų porcijų skurstantiems šalies gyventojams.