Mankštinti reikia ne tik kūną, bet ir protą – tai žino kiekvienas profesionalas. Štai kodėl „Danske“ turime biblioteką, pilną įvairiausių leidinių. Bet jei skaityti norisi, bet nežinia, ką pasirinkti, danskiečiai serviruoja penkiolika literatūrinių atradimų – nuo istorijų apie gyvenimo prasmės paieškas iki prisiminimų įrašymo teorijų.

 

Ką skaito Nikas Martinėnas (vyriausiasis IT saugumo specialistas)

 

Nenustebinsiu, tačiau man įdomiausios knygos tos, kurios susijusios su IT saugumu. Vis dėlto, ypatingiausiomis laikau tas knygas, kurios geba įtraukti net tuos, kurie jau nėra šios srities profesionalai.

 

Kim Zetter „Countdown to Zero Day“. Knygoje pasakojama apie „Stuxnet“ virusą. Tai bene pirmasis tikras kibernetinis ginklas, kurį bendromis pastangomis sukūrė Izraelio ir JAV spec. tarnybos Irano branduolinių ambicijų sabotažui. Ši knyga – dokumentinė, tačiau jos skaitymas prilygsta įtempto trilerio peržiūrai.

 

Simon Singh „The Code Book“. Gražiai ir paprastai parašyta knyga apie kriptografijos, informacijos užšifravimo ir iššifravimo metodus, istoriją. Knygos chronologija supažindins su tiesiogine to žodžio prasme moliniais, priešistoriniais saugos sprendimais ir nukels iki šių laikų technologijų.

 

Ką skaito Povilas Stankevičius (turto ir investicijų valdymo strategas)

 

Knygų skaitymą prilyginu poilsiui, jas dažniausiai skaitau savaitgaliais, tad be profesinės literatūros protą mėgstu pailsinti pasinerdamas į klasika tapusių, pasaulio istoriją atspindinčių ir must read knygų puslapius.

 

Edwin Lefèvre „Reminiscences of a Stock Operator“. Knygoje pasakojama apie XIX a. pab.–XX a. vykusią prekybą finansų rinkose. Šis laikotarpis – tarsi laukiniai vakarai, lyginant su tuo, kokia yra šiuolaikinė finansų rinka. Knygoje aprašyta reali žmogaus patirtis, kuri puikiai apibūdina ankstyvą kapitalizmą, vartotojų mąstymą, finansų rinkos veikimo specifiką ir akcijų prekybą.

 

George Orwell „Gyvūlių ūkis“. Literatūros klasika tapęs kūrinys plačiai žinomas dėl knygoje naudojamos satyros ir gyvulinės pasakėčios elementų. Tai viena didžiausių politinių alegorijų, kurioje atsispindi svarbiausi Stalino eros įvykiai.

 

• Ernest Hemingway „Atsisveikinimas su ginklais“. Pirmasis E. Hemingway romanas laikomas autobiografiniu kūriniu, kuriame pasakojama apie meilę italų kariuomenės sanitariniame dalinyje Pirmojo pasaulinio karo metais. Bestseleriu tapęs kūrinys turi net 47 skirtingas pabaigas.

 

Ką skaito Vaida Bičkutė (atstovė ryšiams su visuomene)

 

Ken Robinson „Finding Your Element: How to Discover Your Talents and Passions and Transform Your Life“. Ši knyga – praktinis vadovas, padėsiantis skaitytojams atrasti jų slypinčius talentus ir stipriąsias savybes, išmokantis jas priimti bei skatinantis patiems sugalvoti savo laimės apibrėžimą.

 

Chris Anderson „Ted Talks. Viešasis kalbėjimas: praktinis vadovas“. Šiandieninę TED konferenciją sukūręs Ch. Anderson knygoje aiškina, kaip ištinka bendravimo su publika stebuklas ir moko užmegzti ryšį su auditorija. Tai labai geras pradžiamokslis, siekiantiems tobulėjimo ne tik profesinėje srityje, bet ir asmeniniame gyvenime.

 

Rimantas Kmita „Pietinia kronikos“. Šiaulių šneka parašytas romanas atskleidžia vieno vaikino istoriją iš karto po atgautos nepriklausomybės, o vaizdinga kūrinio kalba nukelia skaitytoją į treningų, laukinio kapitalizmo ir „Rembo“ populiarumo laikotarpį. Likau sužavėta, prajuokinta ir atradusi labai daug sielą suvirpinančių momentų. Labai „sava“ knyga.

 

Ką skaito Milda Dzidolikienė (IT paslaugų centro administracijos vadovė)

 

Stephen Covey „The 7 Habits of Highly Effective People“. S. Covey savo kūrinyje pateikia kitokį, holistinį požiūrį į asmeninių bei profesinių problemų sprendimą. Knyga išleista 1989-aisiais, tačiau ir šiandien nė kiek nepraradusi aktualumo.

 

• Sheryl Sandberg „Lean In: Women, Work, and the Will to Lead“. Knygos autorė „Facebook“ vykdomoji direktorė kūrinyje pasakoja apie savo pačios patirtis, ką reiškia būti vadove lygiateisiškumo principus užmirštančiame pasaulyje bei dalija patarimus, kaip moterims atrasti gyvenimo balansą, bandant žongliruoti asmeniniu gyvenimu, šeima ir karjera.

 

• Daniel Goleman „Primal Leadership: Realizing the Power of Emotional Intelligence“. Šiandien vis daugiau akcentuojamas dėmesys emociniam intelektui ir harmoningai darbo atmosferai – apie tai ir kalba ir D. Goleman. Būnant „Danske Bank“ dalimi supranti, kad šie ir kiti knygoje aptariami elementai yra neatsiejama profesinių pergalių dalis.

 

Ką skaito Vilius Lukauskas (Globalių paslaugų centro administracijos vadovas)

 

Knygas skaitau ne taip dažnai, kaip norėčiau. Bet jos labai padeda atsiriboti nuo kasdienio tempo, nuolatinio „scrolinimo“, straipsnių skaitymo ir didelio vienadienės informacijos įsisavinimo.

Laurent Gounelle „Dievas visada keliauja incognito“. Knygos siužetas nukelia skaitytoją į vasarišką Paryžių, o autoriaus vystoma istorija kviečia susimąstyti – kas gali paskatinti mus įveikti savo baimes, ką daryti, kad iš naujo pamiltume gyvenimą ir kaip atrasti gyvenimo prasmę?

 

Ką skaito Karolina Adelbergytė (duomenų mokslininkė)

 

Tom Goodwin „Digital Darwinism: Survival of the Fittest in the Age of Business Disruption“. Knygoje autorius dalijasi technologinės ateities įžvalgomis, analizuoja visuomenės elgseną ir pristato praeityje išmoktas pamokas tam, kad galėtume suprasti, kaip technologijų pasaulyje adaptuoti verslą, ką vertinti, o ką – ignoruoti.

 

Michio Kaku „Proto ateitis“. Vienas žymiausių šių laikų futuristų šioje knygoje sumaniai įrodo, kad tokios naujovės, kaip prisiminimų įrašymas, telepatija, sapnų filmavimas, minčių kontrolė, telekinezė bei kiti naujausi mokslo atradimai artimiausioje ateityje virs tikrų tikriausia realybe.

 

Cal Newport „Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World“. Knygoje pasakojama apie tai, kaip šiuolaikinių technologijų pasaulyje žmonės vis sunkiau išlaiko susikaupimą. Ieškantiems sprendimo, autorius remdamasis moksliniais tyrimais, pateikia būdus, kaip vėl išmokyti smegenis susikaupti ir nepasiduoti mūsų dėmesį vagiantiems įrenginiams.