Reikia pripažinti, kad daugelis naršymui internete skiriame daugiau laiko nei knygų skaitymui. Ne dėl to, kad nenorėtume, tiesiog knyga dažnu atveju reiškia malonų laiką sau, o jo ne visada pakanka. Tačiau laikas naršant internete gali būti net labai naudingas – čia, šiek tiek paieškojus, apstu naudingų žinių, ekspertų įžvalgų ir įkvėpimų.

 

Tad kur rasti geriausią turinį, padedantį tobulėti ne tik profesinėje, bet ir asmeninėje srityje, dalinasi kolegos.

 

Kur naršo Julija Davidavičiūtė (vyresnioji procesų tobulinimo skyriaus konsultantė)

 

Internete praleistą laiką stengiuosi riboti, tad dažniau po darbo mane galima išvysti vartančią profesinę literatūrą. Stengiuosi gilintis į temas, kurios siejasi su žmogaus, kaip individo, tobulėjimu: pokyčių valdymą, sisteminį mąstymą, struktūruotą problemų sprendimą, gvildenu su nuolatiniu tobulėjimu susijusius metodus. Taip pat daug laiko skiriu susipažinti su gerosiomis praktikomis, pritaikytomis kitose įmonėse ar organizacijose.

 

  • Gemba Academy. Tinklalapis, kuriame greitai ir paprastai galima surasti su LEAN metodologija susijusius straipsnius ar vaizdo įrašus. Tačiau puslapyje galima rasti ir daugiau kursų labai įvairiomis temomis.

     

  • LinkedIn. Čia esanti bendruomenė dažnai pasidalina straipsniais ir nuorodomis iš skirtingų sričių. Tai labai gera platforma akiračiui plėsti.

     

  • Vilnius Events. Nes gyvenimas nėra vien darbas. 😊 Šiame puslapyje ieškau informacijos apie Vilniuje vykstančius renginius, kuriuos galėčiau aplankyti.

 

Kur naršo Vytautas Ašeris (Turto ir investicijų valdymo padalinio Lietuvoje vadovas)

 

Esu susikūręs RSS skaityklę – ten matau tekstus, parinktus pagal mano pomėgius ir interesus. Mane domina emocinio intelekto, „Agile“, „Scrum“, su akcijų birža susijusios temos – vėliau pagal tai, ką perskaitau, RSS skaityklė man pasiūlo naujus tekstus. Matau tendenciją, kad visas pasaulis žengia link individualizuotų naujienų, gelbėjančių nuo informacinio triukšmo.

 

Kur naršo Nerijus Kliukas („Scrum“ meistras)

 

  • Mountain Goat Software. Praktiniai ir veiksmingi patarimai pažengusiems „Agile“ ir „Scrum“ praktikams, padedantys formuoti efektyvias komandas. Tinklaraštyje taip pat galima rasti labai įdomių diskusijų, kuriose žmonės dalinasi savo patirtimi ir nuomone įvairiais klausimais. Puikus įkvėpimo šaltinis!

     

  • Development That Pays. „YouTube“ kanalas, kuriame publikuojami vaizdo įrašai apie LEAN ir „Agile“ metodikas, padedančias užtikrinti efektyvų programinės įrangos kūrimą. Tai paprasti ir trumpi, pradedantiesiems skirti įrašai, supažindinantys su esminiais principais. Vienas iš pirmųjų šaltinių, kuriuos norėčiau rekomenduoti pradedantiems savo „Agile“ kelionę.

     

  • Global Triathlon Network. Sportas yra mano aistra – tai antrasis sezonas, kai užsiimu triatlonu. Šiame vlog‘e yra labai daug naudingų patarimų apie plaukimą, važiavimą dviračiu ir bėgiojimą. Vasara jau už kampo – reikia pajudėti.

 

Kur naršo Rasa Čepauskaitė (Pinigų plovimo prevencijos departamento mokymų ir kompetencijos plėtros vadovė)

 

  • TED Talks. Dažniausiai gyvenu čia – kas vakarą pažiūriu bent po vieną prezentaciją. Visos neviršija penkiolikos minučių, todėl tai mano mėgstamas greitas būdas pasisemti naujų idėjų.

     

  • Harvard Business Review. Čia įgaunu naujų profesinių žinių, atrandu šviežių minčių ir idėjų. Dažnai pasižiūriu, kaip mokymus rengia kitos organizacijos, pasitikrinu, ar mano naudojami metodai yra teisingi.

     

  • Financial Times ir Forbes. Informaciniai naujienų portalai, kuriuos skaitau akiračiui praplėsti.

 

Kur naršo Jūratė Kapočiūtė (vyresnioji žmogiškųjų išteklių partnerė)

 

Neturiu dažniausiai skaitomų puslapių – tiesiog išsirenku norimą temą ir ją googlinu. Nes jei siekiu kažką sužinoti, noriu gauti informaciją iš kuo įvairesnių šaltinių. Tiesa, mėgstu TED Talks – ten galima rasti įvairiausių temų.

 

Kur naršo Živilė Maldeikytė (komunikacijos projektų vadovė)

 

Daug dažniau skaitau knygas, žiūriu vaizdo įrašus ir klausau tinklalaidžių („podcast‘ų“), todėl, kad darbe visą dieną praleidus prie kompiuterio laisvalaikiu mielesnės ausinės ar popieriniai knygų variantai.

 

  • TechCrunch. Tai geriausias portalas besidomintiems naujausiomis technologijomis. Be to, man labai aktuali startuolių ekosistema, jų kūrimo, vystymo, investavimo ir plėtros bei rinkodaros tendencijos, apie kurias šiame puslapyje kalbama labai daug.

     

  • Delfi M360. Padeda susipažinti su Lietuvoje esančiais marketingo komunikacijos influenceriais: kas pasisako komunikacijos temomis, kaip komunikuoja lietuviški verslai ir agentūros.

     

  • Verslo žinios. Kadangi esu atsisakiusi visų populiariųjų lietuviškų naujienų portalų, aktualioms darbui ir profesijai verslo žinioms gauti renkuosi, mano nuomone, patikimiausią portalą – Vz.lt.

  • Culture Trip. Tai, mano manymu, vienas įdomiausių portalų apie keliones. Jame pasiskaitau ne tik apie lankytinas vietas, bet ir apie restoranus. Kadangi pati aktyviai domiuosi restoranų kultūra ir tendencijomis, kuriu „Instagram“ tinklaraštį, man labai svarbu, kokiose vietose valgau keliaudama – kad tai nebūtų tinkliniai ar nekokybiški restoranai, kavinės, barai.