Pasaulinės biurų tendencijos vis labiau orientuotos į darbuotojus, jų motyvaciją ir efektyvumą. Efektyvi darbo vieta – tai darbuotojams suteikta laisvė rinktis geriausiai jų veiklą atitinkančią erdvę. Rytas prie puodelio kavos virtuvėlėje, poilsis su gera knyga rankose susikaupimo kambaryje ar skambutis klientui telefoninių pokalbių patalpoje. Visa tai įgyvendinus „Danske Bank“ DC Pier, sulaukėme tarptautinio „Leesman“ indekso įvertinimo ir tapome 7 geriausiu biuru pasaulyje!

 

Laimingasis septynetas arba kas tas „Leesman“?

„Leesman“ indeksas – tai darbuotojų patirties darbo aplinkoje vertinimo įrankis. Jį sudaro klausimynas, kuris iš kiekybinės perspektyvos leidžia įvertinti, ar esama darbo aplinka padeda, o, galbūt, atvirkščiai – trukdo darbuotojams efektyviai atlikti su jų pareigomis susijusias užduotis. Geriausia dalis ta, kad klausimyną pildo ne specialiai atrinkta komisija, bet patys žmonės, kurie vertinamame pastate ir leidžia kiekvieną savo darbo dieną. Toks modelis „Leesman“ leido sukaupti didžiausią duomenų bazę pasaulyje, o mums – tai puiki galimybė sužinoti, kaip atrodome pasauliniame kontekste, ir suprasti, ar problemos, su kuriomis susiduriame, yra įprastos, ar būdingos tik mūsų organizacijai.

 

2018 metais įgytas „Leesman+“ sertifikatas ir 7 vieta iš 971 biuro pasauliniame reitinge yra pats geriausias įrodymas, kad „Danske Bank“ darbo aplinkos strategija vystoma teisinga kryptimi. Žinoma, individualios darbo vietos gerinimas išlieka pagrindiniu mūsų uždaviniu, tačiau ne ką mažiau svarbios ir alternatyvios darbo erdvės, vidinė kultūra ir ją puoselėjanti bendra biuro aplinka. Siekiant sukurti vieną geriausių biurų pasaulyje, kiekviena dėlionės dalis yra svarbi.

 

Kaip mes kuriame darbo erdves „Danske Bank“?

„Danske“ vadovaujamės „Workplace 2020“ strategija, kurios tikslas – kurti produktyvią darbo aplinką darbuotojams, kuri juos remtų atliekant kasdienį darbą. Svarbiausia – atrasti tinkamą balansą, nes įvairių specialistų reikalavimai darbo erdvei gali būti kardinaliai skirtingi.

 

Skirtingų asmenybių kūrybiškumą, produktyvumą ir polinkį bendradarbiauti lemia ir darbo aplinka. Praktika rodo, kad darbuotojų sėkmė priklauso nuo to, ar darbovietėje yra galimybė keisti darbo vietą priklausomai nuo tuo metu atliekamų užduočių. Iš tiesų, juk ir namuose skirtingoms veikloms pritaikytos skirtingos erdvės: virtuvė, svetainė, miegamasis, vonios kambarys. Kiekviena jų įrengta taip, kad geriausiai atitiktų savo funkciją ir žmogaus poreikius. Biuras ne išimtis – čia esančios darbo erdvės turi būti pritaikytos skirtingoms situacijoms.

 

Kaip tapti vienu geriausių biurų pasaulyje?

Prie patogesnės darbo aplinkos kūrimo prisidedu ir aš. Mano užduotis – pagelbėti biuro projektavimo komandai suprasti, kaip dirba skirtingi departamentai ir kaip atliepti skirtingus darbuotojų poreikius. Tam, kad kiekvienas danskietis būtų išgirstas, pasitelkiu įvairiausius metodus – nuo kiekybinės „Leesman“ apklausos iki kokybinių interviu ar fokus grupės tyrimų.  Įtraukti „Leesman“ apklausą, kaip vieną iš privalomų procesų vertinant naujus strateginius projektus, buvo mano idėja, tačiau iki idėjos įgyvendinimo driekėsi ilgas kelias ir daugybė namų darbų: atvejo analizės pristatymas, o vėliau – proceso ir komunikacijos paruošimas, koordinavimas ir įgyvendinimas.

 

Pretenduoti į „Leesman+“ kategoriją – nelengva užduotis, čia keliami labai aukšti reikalavimai: 99 proc. pasikliovimo lygmuo (angl. confidence level) ir 5 proc. paklaidos rėžis (angl. margin of error). Turėjau nuojautą, kad darbuotojų „DC Pier“ įvertinimas gali būti tikrai aukštas, tad būtų buvę nepaprastai apmaudu, jei būtų pritrūkę atsakymų įveikti formaliuosius kriterijus.

 

Vis dėlto, likus kelioms dienoms iki apklausos uždarymo smarkiai trūko atsakymų, o komunikacijos planas, skirtas pasiekti auditoriją, jau buvo įgyvendintas. Tačiau „Danske“ neįveikiamų iššūkių nėra su šypsena prisimenu, kaip paskutines dvi dienas asmeniškai raginau kiekvieną darbuotoją užpildyti klausimyną. Dabar akivaizdu, kad užsispyrimas atnešė nepaprastus rezultatus ir įrodė, kad Lietuvoje turime vieną geriausių darbo vietų pasaulyje.