Galima sakyti, kad bankas – senas kaip pasaulis. Tad ir mitų apie jį pripinta daugybė. Vienas tokių – už aukštų pastato sienų dirba tik rimti, nuobodūs ir kiaurai finansus išmanantys bankininkai. Šiuo mitu kadaise tikėjau ir aš, kol vieną dieną filosofės išsilavinimas mane atvedė į „Danske“.
Ką žmonės dirba banke?
Turbūt daugelis nustebs sužinoję, kad po „Danske Bank“ Lietuvoje stogu kasdien kuria ir savo idėjas įgyvendina per 100 universitetų išsilavinimą įgiję, per 100 skirtingų profesijų turintys žmonės, nuo 20 iki 66 metų amžiaus.
Lietuvoje „Danske Bank“ organizacija vienija tris didžiules specialistų komandas – Globalių paslaugų centro, grupės IT paslaugų centro ir banko filialo Lietuvoje. Nors visus juos sieja finansų tema, tačiau veiklos spektras – nepaprastai platus.
Mūsų koridoriuose galima sutikti ne tik finansininkus, duomenų mokslininkus ar kibernetinio saugumo specialistus. Užsukę į svečius prasilenktumėte ir su šių laikų Aristoteliais bei Sokratais, nepaprastas įžvalgas pateikiančiais istorikais ir psichologais, specialistus ugdančiais ir auginančiais mokytojais ir net hidrometeorologu!
Čia besiburiantys žmonės vienu pirštu griauna nusistovėjusius stereotipus ne tik apie bankininkystę, bet ir apie išsilavinimą. Tikriausiai, esate girdėję ką nors juokaujant, kad tie, kuriems nesiseka su skaičiais, tampa humanitarais? „Danske Bank“ humanitarų dirba daugiau nei 200. Jei esi vizionierius, kurio galva sprogsta nuo idėjų, komforto zoną laikai mažiausiai mėgstama vieta ir negali nejudėti – visai nesvarbu kas užrašyta ant tavo diplomo, nes, panašu, kad turi „Danske“ geną.
Kodėl filosofė patraukė į banką?
Turiu ir aš tą geną, todėl negaliu ilgai gyventi be pokyčių ar iššūkių. Taip jau nutiko, kad pabaigusi filosofijos studijas nutariau save išbandyti kitoje srityje ir ėmiausi ryšių su visuomene magistro. Kaip diplomuota RsV specialistė, kurį laiką dirbau agentūrose, o vėliau išmėginau ir laisvai samdomos specialistės duoną – rūpinausi įvairių sporto, mokslo ir meno projektų komunikacija, teikiau verslo konsultacijas.
Ir vis tiek galiausiai pabodo.
Pagalvojau, kad noriu imtis didesnių projektų, suprasti, ką reiškia dirbti didelėje organizacijoje ir išnarplioti jos vidinius mechanizmus. Taip akis užkliuvo už „Danske“ darbo skelbimo. Čia dirbu jau daugiau nei trejus metus ir naujų pokyčių nesidairau, nes tiesiog pokyčius galiu kurti pati. „Įsipatoginti“ ir apsnūsti dirbant čia tikrai nepavyks. Ir tas man labai patinka. Galiu mokytis iš geriausių ir taip greičiau tobulėti pati.
Skirtingi, kad sukurtume tai, kas geriausia
Kai į vieną vietą susiburia tiek daug skirtingų specialybių, talentų ir pomėgių turinčių žmonių, bankas gali virsti tikra stebuklų kalve. Efektyvią ir sielai mielą darbo vietą užtikrinanti antropologė, su pinigų plovimu ir terorizmu kovojantis teisininkas, vartotojų elgseną analizuojantis matematikas, skaitmeninius duomenis tirianti fizikė ar IT sprendimus kuriantis DJ‘ėjus.
Nė vienas nesame tas rimtas, nuobodus ir tik finansais besidomintis bankininkas, tačiau kiekvieno kompetencijos, idėjos ir darbas – nepakeičiamas, nes, galų gale, dirbame žmonėms – su skirtingais poreikiais, požiūriu, norais. Tad kurti technologinius sprendimus, spręsti problemas pasitelkiant technologijas, turime dirbdami komandoje, suprasdami vieni kitų skirtumus ir atrasdami bendrus taškus.
„Danske“ visų unikalios patirtys virsta dideliais tarptautiniais projektais – nuo mobiliųjų aplikacijų kūrimo ar karjeros programų rengimo iki pasaulinio lygio ambicijų įgyvendinimo – pavyzdžiui, „Danske Bank“ pinigų plovimo prevencijos (angl. Anti Money Laundering) akademijos įsteigimo, daugybės socialinių iniciatyvų, prie kurių prisidedame, ar kasmet Vilniaus gatves tūkstančiais bėgikų užpildančia „Danske Bank Vilniaus maratono“ iniciatyva.
Sakoma, kad jeigu atrandi mėgstamą darbą, dirbti nebereikės. „Danske Bank“ galima pabandyti tai įgyvendinti.