Kiekvienų metų pradžią neišvengiamai vainikuoja viltys, planai ir asmeniniai pasižadėjimai, geriau žinomi kaip „Jau šiemet tai tikrai sportuosiu-sveikai maitinsiuos-pėsčiomis nueisiu visą piligrimų kelią-nepaliksiu nė vienos šiukšlės neišrūšiuotos“ ir t. t.

 

Turim tokį planą ir mes, bet kad planas virstų veiksmais, reikia įkvėpimų. O tas įkvėpimas – ir pernai padarytų darbų rezultatai, primenantys, kad karmos taškus uždirbti gali būti ne tik nesunku, bet ir labai smagu. Ypač, kai matai rezultatą ir pastangų prasmę.

 

Vasaros ir žiemos švenčių proga „Danske Bank“ kasmet išrenkame tris socialines iniciatyvas, prie kurių prisidėdami dovanojame šventę socialiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms. Prabėgusiais metais gerumo projektams paaukojome daugiau nei 20 tūkst. eurų ir didelį kiekį teigiamų emocijų. Gerumu dalintis norisi dar. Tad čia – kelios iš didžiausių iniciatyvų, kurias, pažadam, šiemet pildysim naujomis.

 

„Danske Bank Vilniaus maratonas“. Ši sporto fiesta kasmet sulaukia ne tik tūkstančių bėgimo entuziastų, bet ir mažiausiai pusės tūkstančio „Danske Bank“ darbuotojų, kurie tradiciškai startuoja su „Endomondo“ kalorijų iššūkiu. Sportuodami deginame kalorijas ne tik dėl gražios figūros ir geros savijautos, bet ir dėl paramos Maisto bankui. Praėjusiais metais net 4 mln. sudegintų kalorijų uždirbo 67 tūkst. maisto porcijų nepasiturintiems.

 

 

Šventinis aukcionas. Kalėdos buvo ypatingos – mūsų biuro kiemą papuošė nepaprastos dekoracijos: dangiškos spalvos ponas dviratis ir geriausių graffiti meistrų dekoruota Mis – „Opel Ascona“. Pasibaigus šventėms geri darbai nesustojo – kalėdines dekoracijas prikėlę antram gyvenimui nusprendėme surasti joms šeimininkus. Paskelbėme aukcioną – daugiausiai pasiūlęs dalyvis įsigijo šviečiantį dviratį ir margaspalvį automobilį, o gauti pinigai nukeliavo „Happimess“ labdaros iniciatyvai, padedančiai sveikti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

 

 

Danske“ giraitė. Jau šešerius metus Pirčiupių girininkijoje puoselėjame lietuviškos žalumos grožį. Ši iniciatyva drauge suburia ne tik darbuotojus, bet ir visas mūsų šeimas. Ne vienas mažasis „Danske“ šeimos narys prisidėjo prie to, kad šiandien giraitėje gamtos pavėsį kuria 35 tūkst. medelių.

 

 

Dėmesys ateities profesionalams. Patirties perdavimas – vienas svarbiausių pažangos proceso elementų. Tad mes mielai dalijamės žiniomis su studentais universitetuose, jiems suteikiame praktikos galimybes, o „Danske Graduate“ programos dalyviams parodome ir skandinavišką kultūrą viename iš „Danske Bank“ padalinių užsienyje. Šiais metais prisijungėme ir prie „WomenGoTech“ programos, kurioje mūsų mentoriai dalijasi patirtimi su moterims ir merginoms, siekiančiomis karjeros technologijų srityje.

 

Dovanojame gyvenimą. Tegu nuskambės banaliai, tačiau geriausia dovana, kurią žmogus gali įteikti kitam – tai galimybė gyventi. Kiekvienais metais apie 300 mūsų darbuotojų tampa kraujo donorais.

 

Laikas savanorystei. Darbuotojai „Danske Bank“ kasmet gauna dvi papildomas laisvas dienas, skirtas savanorystei, kurias praleidžia taip, kaip patys suplanuoja – praskaidrina dieną šiltu pokalbiu senjorui, vedžioja meilės pasiilgusius beglobius augintinius ar švarina aplinką. Daro tai, ką gali geriausiai, imdamiesi misijos padėti.

 

 

Suskaičiavę šiuos darbus kasmet prisimename tą patį – mūsų darbuotojai yra geranoriški, užjaučiantys ir nuoširdūs, o visi stereotipai apie tautosaka tapusį lietuvišką šykštumą – sprogsta it muilo burbulas! Padėti yra prasminga ir smagu. Jei tik tiki, kad ir nedideli žingsneliai keičia pasaulį.