Jonas Klimas, Turto valdymo produktų patirties ir rinkodaros komandos vadovas

Yra nuomonių, kad naują darbą pradedantys dirbti žmonės pirmomis dienomis patiria didelį stresą. Tačiau  jausmas antrą kartą pradedant dirbti „Danske Bank“ man asmeniškai priminė grįžimą į darbą po ilgesnių atostogų. Mano laiką kitoje įmonėje su kolegomis net praminėme atostogomis, už kurias sumokėjo kita įmonė. Darbo pradžia buvo gan panaši kaip ir darbinantis pirmą kartą, tik viskas vyksta žymiai greičiau. Jei pirmą kartą įsidarbinęs kelis mėnesius praleidau susipažinimui su įmonės veikla ir žmonėmis, tai darbinantis antrąkart tai užtruko vos kelias savaites. Tačiau su greitesniu startu sparčiau ateina ir kiti etapai, kaip antai entuziazmo sumažėjimas. Manau, į tai svarbu atkreipti dėmesį ne tik grįžtančiam darbuotojui, bet ir jo vadovui.


— Darbdaviui svarbu suvokti, kad pagrindinės darbuotojų grįžimo priežastys dažnai būna susijusios ir su išėjimo priežastimis. Mano atveju tai buvo tam tikras karjeros ir asmeninio augimo sulėtėjimas, norėjosi daugiau iššūkių. Ir kad ir kaip ironiškai beskambėtų, tai buvo viena iš priežasčių, kodėl ir nusprendžiau grįžti į „Danske Bank“. 


Nauja rolė suteikė didesnes galimybes augimui. Nors dažnai būna, jog darbuotojas tiesiog neišlaukia naujos galimybės ir palieka įmonę, o galimybė atsiranda po kurio laiko. Šis sugrįžimas leido geriau įsivertinti stipriąsias įmonės puses, kurių trūkumą jaučiau dirbdamas kitur.

Agnė Imbrasienė, „Danske Bank“ vyresnioji veiklos koordinatorė

Sugrįžau į „Danske Bank“ ir tuo džiaugiuosi, nes man artima šios įmonės kultūra bei vertybės, kuriomis vadovaujamasi, požiūris į savo darbuotojus.

Permainos, išėjus iš „Danske Bank“ ir išbandžius save kitur, man leido sukaupti daugiau ir įvairesnės patirties bei naujų įgūdžių. Tapau lankstesnė, į viską žvelgianti gerokai plačiau.


Jausmas sugrįžus tikrai geras – viskas atrodo sava ir patikima, todėl imi tai labiau vertinti. 


Manau, kad sugrįžtantys darbuotojai – tai komplimentas „Danske Bank“ ir abipusis pasitikėjimas. Tokie darbuotojai jau laiko patikrinti, matomos aiškios jų kompetencijos, žinomos asmeninės savybės, be to, jie įgiję naujos patirties. Žmonėms nebereikia ilgai adaptuotis, nes jau turi žinių apie įmonėje vykstančius procesus ir bendrą tvarką.

Dovilė Samaitienė, „Danske Bank“ personalo partnerė

Palikusi „Danske Bank“, visada jį atsimindavau kaip  dinamišką organizaciją, kuri, puoselėdama skandinavišką kultūrą, užtikrindavo darbuotojų pusiausvyrą tarp asmeninio gyvenimo ir darbo. Čia darbavausi ne vienerius metus, o nusprendusi palikti šią darbovietę ir įgauti įvairesnės patirties skirtingose organizacijose, buvau tikra, kad su „Danske“ dar toli gražu neatsisveikinu. 

 
— Galimybė dirbti su tokia didele savo sričių profesionalų komanda, prisidėti prie globalių projektų, kurie gerina visos įmonės veiklą, ir matyti savo darbo rezultatų atnešamą naudą organizacijai buvo pagrindinės priežastys, kodėl nusprendžiau prisijungti pirmąjį kartą ir vėliau sugrįžti.

 

Mano galva, „Danske Bank“ yra nuolatos auganti ir besikeičianti organizacija, taigi sugrįžus į ją turi taip pat sugrįžti ir į naujoko vaidmenį, iš naujo mokytis kiek pasikeitusių procesų, susipažinti su naujai prisijungusiais kolegomis. Lyginant pirmąjį ir antrąjį startus, antrą kartą pradėjusi čia dirbti jaučiuosi kur kas labiau pasitikinti savimi. Bendras organizacijos pažinojimas leidžia greičiau įsilieti į kolektyvą, o po kelių savaičių jaustis lyg niekad nebūtum išėjęs. Sugrįžusi labai džiaugiuosi matydama, kad organizacija bręsta, dar daugiau dėmesio skiria įvairovės ir įtraukties (angl. diversity and inclusion) temoms ir stengiasi būti socialiai atsakingos organizacijos pavyzdžiu.

Margarita Smirnova, „Danske Bank“ produkto vadovė ir verslo analitikė

Organizacijoje kiekvienam darbuotojui suteikiama daug laisvės, o čia galiojantis principas – svarbu laiku atlikti darbą, o kada ir kaip –  tavo asmeninis reikalas, yra viena iš daugelio man svarbių šios organizacijos savybių. Be kita ko, nuolatinė galimybė save tobulinti dalyvaujant įvairiuose mokymuose ir realizuoti save ne tik karjeros sferoje, bet ir laisvalaikio metu taip pat prisidėjo prie sugrįžimo. Pirmą kartą įsidarbinusi „Danske Bank“ sutikau galybę ambicingų ir aktyvių žmonių, su kuriais kartu organizavome renginius, skatinome kitus kolegas jungtis prie geranoriškų iniciatyvų. Todėl gavus pasiūlymą dirbti kitur, viską palikti nebuvo lengva. 

Nepraėjus nei metams grįžau atgal. Neplanavau grįžti taip greitai, kilo minčių, ką pagalvos kolegos, tačiau prieš aplikuodama pozicijai antrą kartą susisiekiau su būsimu vadovu. Pakalbėjusi su juo ir išsiaiškinusi būsimus iššūkius, nutariau nebedvejoti.


    „Danske Bank“ yra didelė organizacija, o kiekvienas skyrius tarsi atskira įmonė, todėl vargu, ar susidursi su identiškais projektais. Jei nesutapo charakteriai su tam tikrais kolegomis arba jei nepatiko darbo specifika viename skyriuje, tai nereiškia, kad ir kitame bus taip pat. 

 

Aš pati grįžusi pradėjau dirbti visai kitame departamente su kitokiu projektu, kur gavau daugiau atsakomybių, o prieš tai „Danske Bank“ įgyta patirtis tik prisidėjo prie būsimų iššūkių suvaldymo.