rasa


Prie „Danske Bank“ prisijungiau 2017-tais metais, turėdama ambicingą uždavinį – sukurti  vidinę darbuotojų AML mokymų akademiją (AML – angl. Anti-Money Laundering) ir užtikrinti, kad už šią sritį atsakingi kolegos turėtų visas reikiamas žinias ir įgūdžius atpažinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikas bei tinkamai įgyvendinti su tuo susijusius griežtus teisės aktų reikalavimus.

Kaip ir prieš dvejus metus, taip ir dabar, ekspertų, dirbančių su pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencija, teorinių žinių sertifikavimas tarptautiniuose sertifikavimo centruose vyksta sąlyginai greitai, tačiau įgyti stiprius praktinius įgūdžius užtrunka. Pinigų plovimo prevencijos ir kovos su teroristų finansavimo (CTF – angl. Counter-Terrorist Financing) sritys labai sudėtingos ir dinamiškos, įstatymų reikalavimai yra nuolatos griežtinami, o jas visapusiškai išmanančių profesionalų rasti nėra paprasta.

 

Kaip sprendėme šį iššūkį?

AML ekspertai reikalinga ir neabejotinai daug atsakomybės reikalaujanti dabarties bei ateities profesija. Matydami AML profesionalų stygių rinkoje nusprendėme sutelkti organizacijos pajėgas ir sukurti vidinę AML mokymų akademiją, kurioje darbuotojai įgytų tvarių žinių,  kompetencijų ir įgūdžių atpažinti bei efektyviai įgyvendinti visas reikalingas pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemones.

 

Prieš dvejus metus ši idėja atrodė drąsi, bet žinojau, kad galiu ją realizuoti. Iš pradžių komandoje buvome dviese ir tuomet keturių rankų mums pakako, kad vos per savaitę parengtume bei pasitvirtintume AML mokymų akademijos strategiją bei jos įgyvendinimo planą. Tuomet prasidėjo intensyvi profesionalų paieška jungtis prie AML mokymų akademijos komandos ir drauge kurti bei įgyvendinti tokias AML mokymų programas ir priemones, kurios ženkliai sustiprintų darbuotojų žinias, nenutrūkstamai teiktų pamatuojamą pridėtinę vertę verslui, kartu leistų atpažinti AML talentus bei užauginti naujus AML profesionalus.

 

Į pirmąjį AML mokymų akademijos kursą „Danske Bank“ darbuotojai susirinko praėjus vos pusei metų. Džiaugėmės ir didžiavomės – juk viską nuo pradžios iki pabaigos per gana trumpą laiką sukūrėme patys, tiesa, jau būdami 8-ių žmonių komanda, o mokymų dalyvių vertinimai viršijo visus išankstinius lūkesčius.

 

Greitą ir sėkmingą akademijos startą, sakyčiau, nulėmė milžiniškas komandos įsitraukimas, susivienijimas tikslui pasiekti  ir besąlygiškas vadovų pasitikėjimas bei palaikymas.   

Kas šiandien yra AML mokymų akademija?

Iš pradžių mūsų akademija buvo atsakinga tik už vieno organizacijos padalinio darbuotojų ugdymą. Šiandien mokymų paslaugas teikiame bet kuriam susidomėjusiam „Danske Bank“ darbuotojui. Maža to, po truputį jomis dalijamės ir su AML kolegomis, dirbančiais kitose organizacijose.

 

Pagrindines AML/CTF žinias suteikiame darbuotojams vos prisijungus prie „Danske Bank“, dar vykstant naujoko supažindinimo ir įvedimo į organizaciją procesui. Vėliau skatiname tobulėti mokantis skirtinguose akademijos kursuose – pamatines žinias suteikiančiame pirmajame modulyje ir antrajame, kurio metu AML/CTF sritis jau nagrinėjama iki smulkių detalių.

 

Siekdami užtikrinti, kad mokymosi procesas būtų patrauklus kiekvienam – juk skirtingose šalyse „Danske Bank“ organizacijoje su šia sritimi vienaip ar kitaip dirba ne vienas tūkstantis žmonių, atstovaujančių skirtingoms kartoms ir kultūroms – „įdarbinome“ įvairiausius mokymosi metodus – „gyvus“ mokymus grupėse, elektroninius mokymus, patirtinius mokymus, skirtingas dirbtuves, konkrečių situacijų analizes įvairiais formatais, konsultacijas, žaidybines užduotis, priemones individualioms studijoms, ir mikromokymąsi – viską, kas padeda išlaikyti žinių tvarumą. Jau netrukus pristatysime ir mobiliąją aplikaciją, kuri padės darbuotojams reikalingas AML/CTF žinias gauti ir įgyti dar paprasčiau.

 

Tuo pačiu AML mokymų akademijos komanda nuolatos stebi, kokios žinios darbuotojams reikalingos šiandien bei kokių prireiks ateityje. Ji kuria mokymosi programas ir jų turinį, pritaiko naujausias mokymų praktikas, o kartu – aktyviai matuoja žinių augimą ir įtaką praktikai.

 

Planuojame, kad šių metų pabaigoje AML mokymų akademijoje dirbs jau 36 aukščiausio lygio profesionalai – geriausi Pinigų plovimo prevencijos ekspertai, mokymosi patirties specialistai, elektroninių mokymų vystytojai, projektų vadovai, komunikacijos specialistai, mokymų kokybės ir jų įtakos darbuotojų veiklai analitikai. Visi jie kasdien deda ir dės maksimalias pastangas, kad „Danske Bank“ darbuotojai skirtingose šalyse turėtų pačias geriausias galimybes nuolat gilinti žinias ir kelti kompetencijas AML/CTF srityse.

 

Sprogstantis užtaisas

 

AML mokymų akademijos komanda kasmet organizuoja ir tarptautines „AML Expert“ konferencijas. Fiziškai jose dalyvauja virš 200, o internetu prisijungia dar apie 1000 klausytojų iš visos „Danske Bank“ Grupės. Tradicija spėjusios tapti konferencijos metu aktualiomis įžvalgomis AML/CTF tema dalijasi ne tik aukščiausio lygio ekspertai iš pačios organizacijos, bet ir tarptautinį pripažinimą šioje srityje pelnę kviestiniai svečiai iš Lietuvos bei užsienio šalių.

 

Kokia AML mokymų akademijos  sėkmės paslaptis? Didžiausias sėkmės garantas man – aukščiausiomis kompetencijomis ir vertybėmis išsiskiriantys savo srities profesionalai, patikėję idėja, patikėję manimi ir sutikę tapti ambicingos komandos dalimi. Ši veikla – mūsų  mėgstamiausias hobis. O kai nuoširdžiai tiki ir gyveni tuo, ką darai, – tikrai gali įkopti į bet kokio sudėtingumo viršukalnę.