„Danske Bank“ sustabdžius bankinę veiklą Lietuvoje,  Ramūnas Bičiulaitis, anksčiau ėjęs banko filialo Lietuvoje vadovo pareigas, šiandien, kartu su „Danske Bank“ Lietuvoje vadovų komanda, užtikrina sklandžią viso technologijų ir paslaugų centro, jungiančio daugiau nei 4000 darbuotojų, veiklą.

Su „Danske Bank“ Lietuvoje vadovu ir Valdybos, kurią sudaro nariai iš įvairių globalaus banko padalinių, nariu kalbamės apie jo kasdienybę – darbe ir už darbo ribų.

Kokius iššūkius atneša šios pareigos?
Lietuvoje šiandien dirba bemaž 19 % visos „Danske Bank“ grupės darbuotojų, tad mūsų veikla yra kritinė viso banko sėkmei. Kartu su „Danske Bank“ Lietuvoje vadovų komanda esame atsakingi už iškeltų strateginių prioritetų įgyvendinimą. Stengiamės užtikrinti, kad skirtingas veiklos sritis Lietuvoje atstovaujantys vadovai tiksliai ir vienodai suvoktų „Danske Bank“ grupės poreikius, o Grupės vadovai matytų, kokį indėlį Lietuvos padalinys įneša visos organizacijos labui.

Šiemet buvo įkurta „Danske Bank“ Lietuvos valdyba, kurios tikslas – apibrėžti ir išlaikyti „Danske Bank“ veiklos Lietuvoje strateginę kryptį, sukurti efektyvią valdymo struktūrą ir stiprinti Lietuvos organizacijos integraciją Grupės kontekste. Tai yra labai svarbus ir teigiamas pokytis mūsų lietuviškajai organizacijos daliai, tad jaučiu didelę atsakomybę būti šios Valdybos dalimi.

Dalyvaudamas Valdybos veikloje siekiu nuolatinės sklandžios dvipusės komunikacijos su aukščiausia banko vadovybe ir Lietuvoje veikiančių banko veiklos sričių vadovais. Lietuviškosios organizacijos dalies pasiekimus, iššūkius ir poreikius dabar komunikuojame nebe per skirtingų sričių funkcinius vadovus, kurie atskaitingi kolegoms Danijoje, bet per bendrą liniją – šalies Valdybą. Tuo pačiu, Valdybos dėka galime išgirsti lūkesčius ir tikslus keliamus Lietuvai, kaip strateginiam „Danske Bank“ padaliniui, o ne tik atskiroms Lietuvoje vykdomoms verslo palaikymo funkcijoms.  

Ar galėtumėte įvardinti pagrindinius trumpalaikius ir ilgalaikius savo tikslus?
Išties aš turiu dvi roles – Lietuvos organizacijos, kaip vienos iš strateginių „Danske Bank“ lokacijų, vadovo, ir taip pat – „Danske Bank“ Baltijos šalių paskolų portfelio valdymo padalinio vadovo, tad ir tikslai šiek tiek skirtingi.

Pirminėje – „Danske Bank“ Lietuvos  vadovo – rolėje, esu atsakingas Lietuvos organizacijos veiklą, užtikrinant teisinius, reguliacinius bei atitikties reikalavimus. Kaip Valdybos narys, trumpalaikėje perspektyvoje taip pat esu atsakingas už efektyvią vadovavimo struktūrą Lietuvoje bei darnų vadovų bendradarbiavimą.

Ilgalaikėje perspektyvoje, kartu su Lietuvos vadovų komanda, mums svarbiausia užtikrinti, kad visi kolegos Lietuvoje suprastų, tikėtų ir kartu įgyvendintų „Danske Bank“ strategiją.

Kaip „Danske Bank“ Baltijos šalių portfelio valdymo padalinio vadovas, esu atsakingas už bankinių paslaugų uždarymą bei likutinio paslaugų portfelio amortizavimą. Estijoje mūsų paslaugų likutinis portfelis buvo parduotas 2020 m., Latvijoje – šių metų pirmame ketvirtyje, o likutinį verslo paskolų portfelį Lietuvoje ketiname amortizuoti palaipsniui.

Jūsų pareigos svarbios ir įdomios, tačiau ir keliančios nemažų iššūkių. Kaip atsipalaiduojate nuo darbų?
Tam, kad atstatyčiau vidinę pusiausvyrą po darbo dienos, man reikia intensyvios fizinės veiklos. Aš esu dviračių sporto gerbėjas. Vasaros metu – lauke, žiemos metu – namie, tačiau bent du tris kartus per savaitę minu savo kilometrus. 40 minučių, 25-30 numintų kilometrų ir mano smegenys persikrauna.                                                

Turiu svajonę įgyvendinti kelionę dviračiu aplink Baltijos jūrą kartu su „Danske Bank“ dviratininkų klubu. Tris atkarpas iš penkių jau esame numynę: 2016 m. apvažiavome Lietuvą, 2017 m. įveikėme tris Baltijos šalis, o 2018 m. numynėme nuo Helsinkio iki Stokholmo. Kiekviena kelionė truko 10 dienų ir nuvažiavome 1300–1500 km.                                                                                                                                                    

Dabar mūsų laukia kelionė nuo Stokholmo, per Kopenhagą, iki Kylio Vokietijoje, ir vėliau – nuo Kylio, per Lenkiją, iki Vilniaus. Labai laukiame pandemijos pabaigos ir tikimės, kad gal jau net šią vasarą pavyks pratęsti šį nuotykį.