Pirmąjį gegužės sekmadienį Lietuvoje švenčiant Motinos dieną, kalbiname „Danske Bank“ dirbančias mamas, kurioms puikiai sekasi suderinti laimingą motinystę ir džiaugsmą keliantį darbą. Mamos neabejoja – šios dvi sritys yra neatsiejamos viena nuo kitos, o balansą tarp šeimos ir darbo padeda išlaikyti rūpestingas darbdavys ir įkvepiantys kolegos.

Transformacijų ir pokyčių įgyvendinimo komandos vadovė Gabrielė Gedutienė „Danske Bank“ dirba jau penkerius metus. Per šį laiką Gabrielė ugdė įvairias kompetencijas ir augo kaip savo srities profesionalė, o dabartinę – komandos vadovės poziciją – ji užėmė iš karto grįžusi po motinystės atostogų.

„Mano vaikai – septynerių metų Benas ir pusantrų Kaja – mato puikų pavyzdį – dirbančią ir save realizuojančią mamą. Tikiu, tai juos įkvėps gyvenime siekti savo tikslų ir svajonių. Benas ne kartą svečiavosi banke, kartu dalyvavo mano vedamuose susitikimuose, pažįsta kolegas ir net išbandė komandose kasdien naudojamus įrankius. Mažoji Kaja kol kas tik supratingai stebi namuose dirbančią mamą, tačiau, net neabejoju, karantinui pasibaigus apsilankys biure kartu su manimi“, – apie savo atžalas pasakoja Gabrielė.

 

„Mano vaikai mato puikų pavyzdį – dirbančią ir save realizuojančią mamą. Tikiu, tai juos įkvėps gyvenime siekti savo tikslų ir svajonių.“

Gabrielė Gedutienė


Ji pastebi, kad dirbant dinamišką ir itin greitu tempu pasižymintį darbą bei auginant du mažamečius gali kilti iššūkių, tačiau Gabrielė džiaugiasi „Danske Bank“ atradusi balansą. 

„Šeima yra svarbiausia, bet įdomi ir prasminga veikla, draugiški kolegos ir nuolatinis tobulėjimas man taip pat labai svarbu. Jaučiuosi vertinama, o ir aš vertinu, kas esu, ką turiu. Ačiū „Danske“ ir kolegoms“, – kalba Gabrielė.

Daugiau nei 250 „Danske Bank“ darbuotojų šiuo metu yra vaiko priežiūros atostogose, tačiau organizacija stengiasi užtikrinti, kad visi jie ir toliau jaustųsi banko dalimi bei neprarastų ryšio su savo darboviete. Vaiko priežiūros atostogose esantiems darbuotojams suteikiamas kritinių ligų ir nelaimingų atsitikimų draudimas, nuolaida sveikatos draudimui, jie gali naudotis visomis partnerių suteikiamomis nuolaidomis, karantino sąlygoms leidus yra laukiami biuruose esančiuose sporto klubuose. Taip pat – sulaukia kvietimų į renginius, kalėdinių dovanų ir ketvirtinių naujienlaiškių su darbuotojams aktualia informacija.

„Danske Bank“ Rizikų grupės IT vadovė bei Įvairovės ir įtraukties tarybos narė Ona Juodkienė pastebi, kad ne mažiau svarbu nei dėmesys vaiko priežiūros atostogų metu yra ir sklandus grįžimo į darbus procesas, kurį gali užtikrinti darbdavys. 

„Pastaruoju metu itin daug dėmesio skiriame sklandžiam tėvų grįžimui į darbą po vaiko priežiūros atostogų. Pasirūpiname, jog į darbą sugrįžusių tėvų atlygis būtų peržiūrėtas ir atlieptų pasikeitusią rinkos situaciją. Tai padeda užtikrinti, kad nė vienas jų nepatirtų finansinių nepatogumų vien dėl pasirinkimo auginti vaikus“, – teigia Ona. 

Be atlygio peržiūros pagal rinkos tendencijas „Danske Bank“ suteikia ir lanksčias galimybes dirbti iš namų, o darbo vietai namuose įsirengti skiria 700 Eur. Kai karantino sąlygos vėl leis grįžti į biurus, mažųjų čia lauks draugiška aplinka, tad tėvai galės atvykti dirbti kartu su vaikais.

Ona pati yra 8–erių metų dukros mama, tad pastebi, kad be darbdavio suteikiamų naudų ir galimybių, nuolat jaučia ypatingą kolegų palaikymą ir pagalbą, o tai, jos teigimu – ypač svarbu.

 


„Be darbdavio suteikiamų naudų ir galimybių, jaučiu ypatingą kolegų palaikymą ir pagalbą, o tai – ypač svarbu.“

Ona Juodkienė
„Man kaip darbuotojai svarbu ne vien tai, kokią žinutę apie savo kultūrą skleidžia organizacija, bet taip pat, ar jos darbuotojai ta žinute tiki ir ja gyvena. Dirbdama čia turiu ne vieną pavyzdį, kai teko matyti ne tik organizacijos pastangas padėti dirbančioms mamoms, bet pajausti ir realų kolegų rūpestį. Kai dukrai buvo ketveri, ji dėl infekcijos buvo paguldyta į ligoninę. Čia mes praleidome visą savaitę ir nuo jos neatsitraukiau nė minutei. Per šį laiką sulaukiau daugybės nuoširdaus rūpesčio pilnų kolegų skambučių ir žinučių. Nors buvau viskuo pasirūpinusi iš anksto, buvo gera žinoti, kad dirbu su žmonėmis, kuriems rūpi mano ir mano dukros savijauta“, – pasakoja Ona.

Mamos neabejoja, kad abipuse pagalba ir pasitikėjimu grindžiami ryšiai organizacijoje leidžia jaustis tvirtai bei realizuoti save, teigiamą energiją perkeliant iš darbo į namus ir atvirkščiai.